fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive Web Tasarım Nedir?

İnternet platformu daha geniş bir kapsamda kullanılabilen bir sanal evren olmasından beridir web tasarım faaliyetleri de daha farklı bir biçimde de etkin bir rol oynamaya başladı. Responsive web tasarım kapsamında da etkili sonuçlar ortaya çıkacak olup; web tasarım dünyasına bambaşka bir boyut kazandırabilecek işlemler arasında da ilk sırada yer alması ile de gündeme gelecektir. Responsive web tasarım dahilinde ortaya çıkacak olan çalışmalar sayesinde yapılacak olan web siteleri farklı farklı teknolojik cihazlarla da uyumlu hale gelecek seviyede yer alacak düzeyde faaliyetlerini internet kullanıcılarına sağlaması ile de adından söz ettirecektir. Bu sebepten ötürü olarak daha fazla internet kullanıcısına hitap etme durumu da söz konusu olacaktır.

Sadece kişisel bilgisayarları destekleyecek bir biçimde meydana getirilen web sitelerine mobil cihazlardan ya da tabletlerden girilmesi dahilinde site etkin bir şekilde kullanılamamaktadır. Sitede yer alan metinleri sağlıklı bir şekilde okumak için zoom yapmak durumunda kalacak olan internet kullanıcıları; aynı zamanda da site menüsünde de gezmede oldukça zorlanacaklardır. Bu yüzden de responsive web tasarım destekli olan platform arayışı içerisinde yer alarak; daha kolay kullanılabilecek olan web sitelerini tercih edeceklerdir. Responsive web tasarım dahilinde de daha özgür bir kullanım sağlayarak; istediklerine daha kolay bir şekilde ulaşmaları durumunu da etkin bir seviyede kullanmaya da devam edeceklerdir.

Mobil Cihazlarla Uyumlu Web Siteleri Tasarlamak

Kısa bir süre öncesinde hayatımıza giriş yaparak adeta devrim niteliğinde yer alan iOS ile Android işletim sistemi destekli mobil cihazlarla teknolojinin nimetlerinden yararlanma imkânı daha kolay hale gelebiliyor. İletişim daha kolay kurulduğu bu mobil cihazlar; web âleminde daha aktif olunmasını da sağlayarak yeterli şekilde faaliyetlerini de gösteriyor. Bundan kaynaklı olarak da responsive web tasarım konusunda uyumluluk gösterecek türde yer alan web sitelerinin sayısında da gözle görülür düzeyde bir artış durumu söz konusu olmaktadır. Responsive web tasarım aşamasında yer alacak olan siteler CSS kodları ile ön planda yer alarak; bir adaptasyon işlemi olarak da görülebilmektedir.

Web sitelerin daha net bir şekilde görüntü sağlaması konusuna dair de web tasarım örnekleri gündeme gelmektedir. Responsive web tasarım olarak adlandırılan söz konusu işlemler esnasında da bu tür sonuçlar ortaya konulabilecek olup; maksimum yarar sağlayan faaliyetler olarak da adlandırılmaktadır. Responsive web tasarım dâhilinde ortaya çıkacak ola sonuçlar sayesinde de web sitesi tasarlanmanın farklı bir metodu gün yüzüne çıkmaktadır. Web siteleri içerisinde yer alan içeriklerin çözünürlüğü ve netliği konusunda etkili bir rol oynayacak olan söz konusu web tasarım unsuru kapsamında da yeterli sonuçlar ortaya çıkabilecek olup; internet kullanıcılarının devamlı olarak yöneldiği uygulamalar olarak da kendini gösterecektir.

ResponsiveWeb Tasarım Hizmetlerinin Getirileri

Sanal aleme giriş yapılmasını sağlayacak olan cihazlar, farklı boyutlarda ve farklı çözünürlüklerde yer alan unsurlar olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak da web tasarım kapsamında meydana getirilen bu tür web siteleri; her ne kadar çözünürlük açısından farklılık gösteren cihazlar içerisinde açılsalar dahi son derece net olmalarından ve kolay bir şekilde kullanılabilmelerinden kaynaklı olarak ilgi görecek bir noktada yer alacaktır. Responsive web tasarım aşamasında yer alacak olan bu tip web siteleri; ideal sonuçları tüm internet kullanıcılarına sağlayacak olup; söz konusu platformun daha fazla kişiye hizmet vermesi muhtemel olarak; hem ziyaretçi sayısında hem de site hitlerinde gözle görülür seviyede yer alan bir hizmet durumu ortaya çıkacaktır.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

1Yorum
  • Sait
    Eylül 17, 2020 at 1:12 pm

    Web dizayn, Slayt hazirlanmasi, sayfaların hazirlanmasi responsive web tasarım için önemlidir.

Yorum Bırakın

Teklif Alın