fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Sosyal Medya Denetimi Nedir?

Sosyal Medya Denetimi Nedir?

Sosyal Medya Denetimi Nedir?

İnternet içerisinde aktif olan her kullanıcı sosyal medya alanında aktif olarak istedikleri sonuçlara daha kısa süre içinde ulaşabilmektedir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya mecralarında yer alan kullanıcılar bu konuda yer alarak en fazla zaman geçirdikleri sosyal medyalarda da günün belli bir oranını kullanacaklardır. Sosyal medya denetimi de bu tür bir işlem esnasında devreye girerek yeni bir alan olarak adlandırılmaktadır. Sosyal medya içerisinde yer alacak olan insanları belli konulara yönlendirmek adına istenilen türde de faaliyetler gerçekleştirilecek olup; ilgi çeken konular denetim haline getirilecektir. Sosyal medya denetimi adına da istenilen türde de varlık gösterecek olup; iç denetim şeklinde de gerçekleşecektir.

Sosyal medya içerisinde yer alacak olan kişiler söz konusu online ortamlarda yeni fikirlere açık olmalarının yanı sıra aynı zamanda da bilgi alışverişi oldukları da bir alan olarak ifade edilmektedir. Ancak sosyal medya denetimi evresi de bu tür platformların yeterli olarak görüldükleri bir alan olarak değerlendirilmekte olup; ajans ve firmaların kontrol ve geliştirme amacıyla hareket ettikleri bir konu olarak da ifade edilmektedir. Sosyal medya denetimi işlemine dayalı olarak gerçekleştirilecek olan işlemler esnasında da kullanıcıların daha ideal bir platform olarak kullanmayı sürdürmesi işlemi de söz konusu olacaktır. Bu sayede de istenilen performansları sağlamaları durumunda da Söz konusu sosyal medya platformları istenen türde kalmaya da devam edecektir.

Sosyal Medya Denetimi Kaç Şekilde Yapılır?

Sosyal medya içerisinde yer alan kontrol ve geliştirme işlemleri esnasında yapılacak olan işlemler iki şekilde gerçekleştirilecektir. Sosyal medya denetimi adı altında gerçekleştirilecek olan bu faaliyetler bağımsız olan kişiler tarafından yapılmakla beraber aynı zamanda da ajans ya da firmalar tarafından da talep edilmesi halinde devreye girebilmektedir. Ancak ikinci metot kullanıldığı takdirde daha uzman kişilere dayalı bir çalışma yapıldığından dolayı da daha uzun vadede yarar sağlayacak türde de etkili olacaktır. Her iki durum tercih edildiğinde de fayda görüleceği sosyal medya denetimi evresinde de etkin bir şekilde kullanılması söz konusu olacaktır.

Sosyal Medya Denetimi Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmaktadır?

Sosyal medya her an gelişen ve değişiklik gösteren bir alan olarak değerlendirilmektedir. Sosyal medya denetimi de bu yüzden sık sık devreye girmesi gereken bir işlem olarak da adlandırılmaktadır. Bu sayede de herhangi bir etkinlik ya da herhangi bir kampanya evresinde de istenilen sonuçlar ortaya çıkabilecek olup; sosyal medyanın hızına yetişilmiş olacaktır. Sosyal medya denetimi söz konusu olduğunda devamlı olarak güncellenecek olan profiller sayesinde yapılacak olan paylaşımlar evresinde sosyal medyanın ilgisini çekecek konular da sürekli olarak kullanılacak türde olması ile bilinecek olup; istenilen sonuçları da sürekli olarak sağlaması ile de ortaya çıkacak olmaktadır.

Sosyal Medya Denetiminde Yapılan En Büyük Hatalar

Sosyal medya denetimi içerisinde yapılan işlemler esnasında da zaman zaman hatalara da yer verilebilmektedir. Sosyal medya denetimi evresinde fazlaca tanıtılan unsurdan söz etmek en büyük hatalardan bir tanesi olarak da adlandırılmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal medya denetimi içerisinde yaratıcı olmamak ve ilgi çeken bir paylaşım ortaya koymamak da istenmeyen sonuçlar ortaya konulmayabilir. Sosyal medya denetimi içerisinde kullanıcıların beğenmesi için geçerli bir sebep sunarak paylaşımlarını bu şekilde düzenlemeleri gerekecek olan kişilerin; denetim evresinden başarılı sonuçlar ile karşı karşıya gelmeleri devamlı olarak sürdürülecek olan bir faaliyet olarak adlandırılacak olup; istenmeyen sonuçların meydana gelmesinde de öncelik olmaktadır.

Paylaş

SEO & Digital Marketing Manager

onder@seogezegeni.com

Tüm dijital pazarlama süreçlerinde uzman olduğum "SEO, Google Ads, Instagram Reklamları, Facebook Reklamları, YouTube Reklamları" alanlarında kısaca hizmet verdiğim firmaya değer katacak tüm süreçlerde mükemmelliyetçi ve dönüşüm odaklı 360 derece çalışma tarzını prensip edinirim.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın