fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Beyaz Şapka SEO ve Siyah Şapka SEO Nedir?

Beyaz Şapka SEO ve Siyah Şapka SEO Nedir?

Beyaz Şapka SEO ve Siyah Şapka SEO Nedir?

White Hat SEO and Black Hat SEO

Beyaz şapkalı SEO (White hat SEO), arama motoru kurallarına uyan etik davranan SEO yönteminin adıdır. SEO çalışmalarında yasal kullar uygulanır, arama motoru ilke ve kulları üzerinde hile yapılmaz. Google ve Yandex gibi arama motorlarının optimizasyon kurallarına uyularak yapılan etik ve yasal olan SEO yöntemidir. Bunun tersi olan arama motorları kurallarına uymayan hile yapan SEO çalışmalarına da siyah şapkalı SEO (black hat SEO) denir. Arama motoru kurallarına uymadan yapılan siyah şapkalı SEO çalışmaları arama motorları optimizasyon teknikleri tarafından yakalandığında site ceza alır. Siteniz listelemeden düşer tüm emek ve masraflar boşa gider. Çünkü siyah şapkalı SEO, Google kurallarını ihlal ederek sayfa sıralamasını hileli yollarla arttırmak için uygulanan bir yöntemdir.

Nasıl Ayırt Edeceksiniz? Beyaz Şapkalı SEO Mu, Siyah Şapkalı SEO Mu?

Tam da bu nokta da şöyle bir soru gelir akıllara:

“Yapılan SEO çalışması size bir değer katıyor mu? Yoksa sadece Google görsün diye mi yapılıyor?”

Bu soruya aldığınız cevap size ve web sitenize değer katıyor yönündeyse; iyi bir SEO uzmanıyla çalışıyorsunuz demektir.

SEO Gezegeni Yazı İçi

Paylaş

ercan@seogezegeni.com

Emekli Akademisyen, Paleoantropolog, Yrd. Doç... Arkeoloji ve sanat tarihi üzerine çalışmaları vardır. Çok sayıda kazıda yer almıştır. Farklı üniversitelerde akademisyenlik yaptıktan sonra emekli olmuştur. Akademik dünyada elde ettiği birikimi ve deneyimi uzun yıllardır dijital dünyadaki gelişmelere aktarmaktadır. Özellikle Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda çok sayıda web site analizi ve yapılması gerekenler hakkında kapsamlı raporlamaları çıkarmıştır. SEO Gezegeni firmasında SEO uzmanı ve analisti olarak görev almaktadır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın