fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Sosyal Medya ve SEO Arasındaki İlişki

Sosyal Medya ve SEO Arasındaki İlişki

Sosyal Medya ve SEO Arasındaki İlişki

Teknolojinin gelişmesiyle, sosyal medya uygulamaları da önemini artırmış ve başarılı çalışmaları kullanıcılarına sunmuştur. Bu anlamda web siteleri de, sosyal medya uygulamalarına bağlantı vermeye başlamış ve bu sayede organik ziyaretçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Aynı zamanda SEO faaliyetleri kapsamında da değerlendirilen sosyal medya, web site sahiplerinin SEO danışmanlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte web site sahipleri SEO Gezegeni’nin üstün hizmet kalitesiyle birlikte aradıkları çalışmaları da bulabilmektedir. SEO Gezegeni, web sitelerinin donanımlı hale gelmesini ve arama motorlarındaki değerlerinin yükselmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda SEO çalışmaları, kullanıcılarının da donanımlı web siteler üzerinde yer almasını sağlamaktadır. Bu anlamda sosyal medya ve SEO ikilisi de, ayrılmaz bir bütün olarak görülmektedir. Buna bağlı olarak web siteleri, sosyal medya uygulamalarına da bağlantı vererek site içeriklerini daha verimli hale getirmektedir. Ayrıca sosyal medyanın sık kullanılması da, bağlantı veren web sitelerinin tercih edilme sıklıklarını artırmaktadır. Bu durumda sosyal medya bağlantısı olan web siteleri, tıklanma oranları konusunda diğer sitelere göre daha yüksek değerler taşımaktadır.

Sosyal medya uygulamaları sayesinde web siteleri, içerik ürünlerini yayınlanması ve tanıtımların yapılması konusunda da büyük adımlar atabilmektedir. Bu anlamda hizmet veren sosyal medya ajansı, SEO’nun başarılı faaliyetlerine de kullanıcılarını tanık etmektedir. Aynı zamanda sosyal medya ajansı kapsamında yapılan çalışmalar, web sitelerinin değerlerini de artırabilmektedir. Buna bağlı olarak sosyal medya ajansı ve SEO’nun ortak çalışmaları, web site sahipleri için de büyük önem taşımaktadır. SEO çalışmalarının önem taşıması ve web site sahiplerine pek çok olanak sağlaması da, sitelerin SEO danışmanlık hizmeti almasında bir alt yapı oluşturmaktadır. Bu durum sitelerin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına da olanak sağlamaktadır. SEO Gezegeni hem nitelikli hem de güvenilir çalışmalarıyla kullanıcılarına ulaşmakta ve onların isteklerine karşılık vermektedir. Bu sayede web sitelerinin online platformlardaki yeri ve değeri de genişletilmektedir.

Sosyal Medyanın SEO’ya Etkisi Nedir?

Sosyal medya SEO çalışmalarında da büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda sosyal medya, kullanıcılarında sık tercih ettikleri uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle sosyal medya uygulamalarına bağlantı veren ve bu uygulamalar üzerinden web sitesinde yer alan ürün içeriğini tanıtan site sahipleri, sitelerinin başarısını da artırmaktadır. Bu anlamda web site sahipleri sosyal medya ajansı üzerinden gerekli çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Ayrıca reklam ya da tanıtımların sosyal medya uygulamalarına yönelik olarak yapılması da, web sitesinin sosyal medya ajansı sayesinde nitelikli çalışmalarla değerini artırmasını sağlamaktadır.

Sosyal medya ajansı kapsamında yapılan çalışmalarda, fun page’ler üzerinden verilen reklamlar büyük önem taşımaktadır. Bu durum sosyal medya ajansının tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda fun page’lerin büyük ilgi görmesi ve tıklanma oranlarının artması, web sitelerinin de arama motorlarındaki değerini artırmaktadır. Bu sayede kullanıcılar, hem başarılı hem de nitelikli çalışmaların içerisinde yer almaktadır.

Sosyal Medya Ajanslarının SEO Çalışmaları

Sosyal medya ajansı, SEO konusunda web siteleri için hem reklam hem de tanıtım faaliyetlerini yapabilmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar, bu sayede daha nitelikli web siteleri içerisinde yer alabilmekte ve istediklerine ulaşabilmektedir. Sosyal medya en gelişmiş iletişim araçları içerisinde yer almakta ve SEO anlamında da büyük bir değer taşımaktadır. Sosyal medya ajansı, hem reklam hem de ürün tanıtımı konusunda uygun ve güvenilir çalışmaları web siteleri adına yapabilmektedir. Bu sayede sosyal medya ajansının web siteleri için olan önemi de açık bir şekilde görülebilmektedir.

Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

1Yorum
  • Onder Turan
    Temmuz 28, 2018 at 4:36 pm

    Kesinlikle harika çalışıyorsunuz.Okuduğum bütün makaleler beni çok aydınlattı gerçekten. Sizleri saygıyla selamlıyorum.

Yorum Bırakın

Teklif Alın