fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde çeşitli kurum ve kuruluşlar çeşitli amaçlar için web sitesi kurulumu gerçekleştirmekte ve bu doğrultuda faaliyet göstermektedir. Markalar, bilinirliğini ve prestijini artırabilmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Söz konusu markaların sosyal medyadaki etkisini ortaya koyabilmeleri için sosyal medya danışmanlığı altında bir hizmet bulunmaktadır. Sosyal medya danışmalığı hizmeti sayesinde markaların internet platformunda yapacakları işlemler çok daha kolay bir hale gelecektir. Sosyal medya danışmanlığı bireysel olarak da yapılabilmektedir ancak firmaların kurumsal olarak yaptığı çalışmaların daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple web site sahiplerinin sosyal medya danışmanı ihtiyacı duyması durumunda kurumsal firmalarla çalışması tavsiye edilmektedir. Yapacağınız tercihlere bağlı olarak sitenizi daha etkili bir konuma getirebilir ve sosyal medya üzerindeki etkisini doğrudan artırma şansı yakalayabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Verir?

Sosyal medya hesap sahiplerinin karşılaşacağı olası durumlarla ilgilenen danışmanlar oldukça profesyonel bir hizmet vermektedir. Bu hizmet sayesinde birçok site sahibi internet platformundaki işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Peki, sosyal medya danışmanlığında hangi hizmetler yer almaktadır?

 • Sosyal medyada yer alan hesapların kurulumu ve gözden geçirilmesi
 • Hesapların takibinin yapılması
 • Markaların tanıtımı için yapılan reklamların duyurulması
 • Gerekli içeriklerin uygun yollarla hazırlanması ve bu içeriklere uygun görsellerin belirlenmesi
 • Raporlama işlemlerinin gerçekleşmesi
 • Sosyal medya analizlerinin yapılması

Markaların diğer markalardan olan farkını ortaya koyması ve ön planda yer alması için bazı çalışmalar yapması gerekmektedir. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alarak marka sahipleri etkili bir çalışma yapabilmektedir. Web sitenizin ön planda yer alması ve insanlar tarafından kolayca ulaşılabilmesi demek, hem maddi hem de manevi açıdan site sahiplerinin büyük bir avantaj sağlaması demektir.

Sosyal Medya Danışmanı Ne Yapar?

Sosyal medya danışmanı aktif olarak bütün sosyal medya platformlarında faaliyet göstermekte ve takipçi sayısını artırmak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmelidir. Bu aşamada markaların adını tanıtabilmesi ve prestijini ortaya koyması açısından yapılan reklamlar büyük bir önem taşımaktadır. Sosyal medya danışmanlığı adı altında hizmet verecek olan kişiler markaların ne istediğini ve ne gibi hedeflerinin olduğunu mutlaka bilmelidirler. Gündemdeki bütün gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak onların tercih edilme sebebi olacaktır. Bu hizmeti sağlayan kişiler markanın prestijini artıracak nitelikte içerikler paylaşmaktadırlar. Sosyal medya danışmanları web sitenizin konumunu belirlemekte ve bu konumun korunması için gerekli alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu işi yapan kişiler, tecrübe ve bilgi donanımına sahip olan ve konu hakkında detaylı fikir sahibi kişilerden oluşmaktadır. Sosyal medya pazarlaması yapacak kişilerin elindeki malzemeleri iyi bir şekilde kullanması ve değerlendirmesi gerekmektedir. Günümüzde internet platformunda yer alan markalar, daha büyük kitlelere ulaşabilmek adına sosyal medya araçlarını kullanmayı tercih etmektedir. Sosyal medya araçları sayesinde markaların adını duyurmaları çok daha kolay olmaktadır. Bu platformda daha etkin bir şekilde rol almak isteyen site sahipleri sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren bireylerden destek almaktadır.

Site sahiplerinin çalışacağı sosyal medya danışmanlarını seçerken büyük bir hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Doğru firma ya da kişilerle çalışmak sitenizin durumunu doğrudan etkileyecektir. Bu sebeple prestij sahibi olmak istiyorsanız güvenilir firmalarla çalışmalısınız. SEO Gezegeni firması, bu aşamada profesyonel bir sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermektedir. Birçok farklı markaya hizmet veren SEO Gezegeni, internet platformunda etkili olan firmaların başında yer almaktadır. Siz de bu firma ile iletişime geçerek bütün SEO çalışmalarından faydalanabilir ve sitenizin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

1Yorum
 • Avatar
  kerem
  Temmuz 13, 2018 at 9:38 am

  yazınız cok guzel olmus bılgılerınızı bızımle paylastıgınız ıcın tesekkurler

Yorum Bırakın

Teklif Alın