fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

WordPress’in SEO Açısından Avantajları Nelerdir?

WordPress’in SEO Açısından Avantajları Nelerdir?

Bir web sitesi için SEO çalışmalarına başlandığında SEO uzmanlarının ilk bakacağı konulardan birisi de website içeriklerinin kolayca güncellenebilir olup olamadığı meselesidir. Bu açıdan bakıldığında; SEO çalışması yapılan bir websitesinin yönetim ve içerik güncelleme olanağı ne kadar kolaysa çalışmalar da o derecede verimli olacaktır.

Genel olarak web dünyasında var olan içerik yönetim sistemleri ve özel altyapılar değerlendirildiğinde; SEO uyumu en üst düzeyde olan Wrodpress’in SEO çalışmalarında büyük kolaylıklar ve avantajlar sağladığı görülecektir. Bu yüzden altyapısı WordPress olan sitelere SEO çalışması yapmak diğer altyapılara göre daha hızlı ve daha verimli olacaktır.

WordPress’in SEO açısından sağladığı avantajlar ve kolaylıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

İçerik Güncelleme Olanağı; WordPress site yöneticilerine kullanımı son derece kolay bir yönetim paneli sunmaktadır. Bu yönetim paneli sitedeki içeriklerin istenilen zamanda istenildiği gibi güncellenmesine değiştirilmesine ve ya iyileştirilmesine olanağı sağlamaktadır. SEO açısından ise içerik en önemli noktalardan birisi olduğu için bu kolaylık SEO uzmanlarının işini bir hayli rahatlatmaktadır.

Yazlım Güncellemesi: WordPress, düzenli aralıklarla altyapısında güncellemeler sunarak var olan hataları gidermekte, geliştirmeler yapmakta ve yeni özellikler sunmaktadır. Bu da sürekli olarak sitenizin güncel kalmasını sağlamaktadır.

Tema Desteği: WordPress için tema geliştiren çok fazla geliştirici bulunmaktadır bu temaların da çok büyük bir kısmı SEO altyapısı açısından iyi bir kod yapısına sahiptir. Özellikle Seo açısından düzenlenmesi gereken meta açıklamaları, başlık etiketleri, izleme kodları… gibi bir çok şeyi dinamik alanlar sayesin hiçbir şekilde kod müdahalesi yapmadan ekleyip düzenleyebilirsiniz. Yeni sayfalar oluşturmak, yorum alanları açmak, içerik ve tasarım düzenlemeleri yapmak wordpress temaları sayesinde kolayca ve hızlıca yapılabilmektedir.

Eklenti Desteği; WordPress ücretli veya ücretsiz olarak birçok eklenti desteği sunmaktadır. Bu eklentiler ise hem SEO açısından hem de genel olarak website yönetimi açısından çok büyük kolaylık hız sağlamaktadır.

Özel SEO Eklentileri: Yukarıda WordPress’in çeşitli eklentiler sunarak kolaylıklar sağladığını söylemiştim ancak konumuz WordPress’e SEO açısından baktığı için WordPress SEO eklentilerine ayrıca değinmek istedim.

WordPress sitelerin SEO altyapısını oluşturmak için hazırlanan birçok SEO eklentisi bulunmaktadır. Bu SEO eklentileri sayesinde. Tüm sayfaların, blog yazılarının, ürünlerin ve sitenizdeki diğeri içeriklerin tamamen SEO’ya uyumlu olmayasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz eklentiler WordPress’in SEO avantajları arasında en önemli ve değinilmesi gereken konu olarak değerlendirilebilir.

WordPress Siteler için kullanabileceğiniz başlıca SEO Eklentilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • All in One Seo
  • Yoast Seo
  • Rank Math Seo

Genel olarak SEO açısından baktığımızda WordPress SEO çalışması yapılacak site için kullanılabilecek en iyi altyapılardan birisidir. Tüm dünyadaki kullanım oranı ise bunu kanıtlar nitelikte olup neredeyse %40’a ulaşmıştır. Sunduğu kolaylıklar sitenizi arama motorlarında günlendirmek için tam bir velinimet olarak nitelendirilebilir.

Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

burak@seogezegeni.com

Web Tasarım Uzmanı

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın