fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Zor Günlerde İşletmeniz İçin Dijitalde Neler Yapabilirsiniz?

Zor Günlerde İşletmeniz İçin Dijitalde Neler Yapabilirsiniz?

Hepimizin zor zamanlar yaşadığı şu günlerden elbette ticaret ve işletmeler de payını aldı. Özellikle dijital yüzü olmayan ve gıda, tekstil gibi her zaman ihtiyaç duyulan sektörler dışında yer alan firmaların, içinde bulunduğumuz bu tedbir günlerinden olumsuz etkilenmesi daha olası. Bu nedenle firmaların daha hızlı yanıtlar alabileceği ve sonuç odaklı kısa vadeli planlar yapmaları gerekiyor.

Kullanıcı ve tüketicilerin daha çok evinde vakit geçirdiği şu günlerde dijitale daha fazla yöneldikleri su götürmez bir gerçek. İhtiyaçları ve merakları doğrultusunda daha fazla araştırma yapmaya bol bol vakitlerinin olması, ihtiyaçlarını zorunlu olarak yine internet üzerinden gidermeleri firmaların da bu yönde çalışmalarını geliştirmesini zorunlu kıldı. Özellikle sağ duyuya ve beraberliğe olan ihtiyacın artması göz önüne alındığında, kitlesinin dilinden konuşabilen ve onların yanında olduğunu hissettirebilen markalar şüphesiz bilinirlik açısından uzun vadede etki yaratacaktır.

Neler Yapılabilir?

Satış İstatistiği

Özellikle bir e-ticaret sitesine sahipseniz öncelikle hizmetlerinizi ve stoklarınızı gözden geçirerek bu dönemde daha fazla talep görebileceğini düşündüğünüz ürün veya hizmetlerinizi ön plana çıkarın. Bu kısa vadede daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kitlenize Onların Yanında Olduğunuzu Hissettirin

Hepimizin moral ve motivasyona daha fazla ihtiyacının olduğu bu zamanda dijitalde sadece satış odaklı çalışmalar yapmanız kullanıcı gözünde negatif bir izlenim bırakmanıza neden olacaktır. Bu nedenle gerek sosyal medyada gerekse ilgili kanallarda kaliteli ve bilgilendirici içeriklerle, aktif gündemin her zaman içinde yer alarak kitlenize onlarla aynı duyguları paylaştığınızı hissettirin. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Bu, zor zamanlar atlatılsa da unutulmayacak ve sadık kullanıcılar edinmenizi sağlayacaktır.

Doğru Reklam Stratejisi

Ürün veya tek bir hizmet bazında reklam çalışmaları yapmak yerine marka bilinirliği adına kaliteli içeriklerle reklam kampanyaları oluşturmak marka bilinirliğinizi ve internette bol bol vakit geçiren kitlenizin gözünde de aşinalığınızı sağlayacaktır. Kaliteli içeriklerin önemi atlanmamalı ve hedef alınan kitlenin potansiyeline ve merakına uygun içeriklerle görseller oluşturulmalıdır.

Sosyal Medyanın Gücü

Dijital çağda marka ve hizmet bilinirliğinin sağlandığı temel kanallardan biri de bilindiği gibi sosyal medyadır. Sektöre göre size uygun popüler sosyal medya kanallarından biri aracılığıyla kitlenize ulaşabilmeniz hem daha etkileyici hem de daha kolay olacaktır. Profesyonel bir sosyal medya yönetimi rakipler arasından böyle zor dönemlerde bile sıyrılmanızı mümkün kılar.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere dijitalin gücü her geçen gün daha da artmakta ve özellikle kriz anlarında birlik ve beraberliğin yayılması, ihtiyaçların giderilmesi, kaliteli zaman geçirilebilmesi gibi daha sayılabilecek birçok yararıyla da dijital yine en fazla talep gören alan olmaktadır. Doğru stratejiler, kaliteli içerikler, samimi yaklaşımlarla bu dönemde siz de firmanızın dijital kanallar yoluyla hasarını minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Paylaş

ebru@seogezegeni.com

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın