fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Antalya Reklam Ajansları

Antalya Reklam Ajansları

Antalya reklam ajansları firmalar, kurumlar veya bireyler için iletişim tekniğinin hazırlık sürecini yönetmekle beraber dikkat çeken tasarımları üreten ajanslardır. Özetle bütünleşmiş tanıtım hizmeti sunan kurumlara reklam ajansı adı verilir. Firma profili başta olmak üzere mali alt yapısını çıkarmak ve başlatılan kampanyaları yönetmekle görevli olan bu ajanslar artık bilgisayar destekli çalışmaktadır. Grafik tasarımın yanı sıra oluşturulan tasarımların tercih edilecek tanıtım aracına uygulanmasıyla reklam çalışmaları tamamlanır. Markaların ilk çıkış noktasından zirveye ulaşana kadar her aşamada reklam ajanslarından destek alınır. Ayrıca bu ajansların kapsamlı bir pazar araştırması yaptığı unutulmamalıdır.

Reklam Ajanslarının Çalışma Prensipleri

Reklam ajansları ofset baskı üzerine çalışabilmektedir. Yani afiş, dergi ve katalog tasarımlarını oluşturan ajanslar daha sonra film ve fotoğraf çekimi gibi hizmetler sunabilir. Pazarlama ekibi, halkla ilişkiler ve medya hizmetleri gibi farklı yapıların bulunduğu Antalya reklam ajansları gazete, el ilanı, dergi, kitap ve benzeri baskıları da yapar. Ek olarak diital baskı biçimlerini kullanırken bilboardlar için tasarımlar gerçekleştirir.

Reklam ajansları promosyon alanında da çalışmalar yürütür. Hizmet verilecek firmayı tanıtmak amacıyla promosyon ürünler hazırlayarak piyasada dağıtma görevi üstlenir. İnternet reklam ajansları ise e-mail tanıtımları, tıklama başına maliyet çalışmaları, satış ortaklığı ve içerik sponsorluklarıyla beraber hizmet vermeye devam eder.

Ajanslar genel olarak tek tip değildir. Faaliyetlerine ve büyüklüğüne göre sunulan hizmetler değişebilir. Reklam ajanslarının asıl amacı, marka veya ürünlerin doğru bir şekilde pazarlanmasını sağlamaktır. Büyük bir reklam ajansı çalışmaya başlamadan önce ürünün piyasadaki hedef kitlesini belirler. Araştırma kurum raporlarını göz önünde alarak anketler düzenler ve farklı kaynaklardan da faydalanır. Sonuç olarak ürün ya da hizmetleriniz bu ajanslar sayesinde hedef kitleye ulaştırılır.

Reklam Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, ajansın ne yaptığının öğrenilmesidir. Günümüzdeki bazı firmalar bu ajansların sadece ürün satışı yaptığını düşünmektedir. Ancak bu hatalı bir yaklaşımdır. Reklam ajansı, talep ettiğiniz ürün ya da hizmeti, ihtiyaç duyulan hedef kitleye ulaştırır.

Ajans seçerken firmanızın hedeflerini anlayıp anlamadıklarından emin olmanız gerekir. Rakiplerinizi, amaçlarınızı ve firmanızın tarihçesini net bir şekilde dile getirdikten sonra ajansın sizi daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz. Bu süreç elbette daha kapsamlı ve kaliteli çalışmaları beraberinde getirecektir.

Son olarak ajans seçerken reklam bütçesini birlikte belirlemeli, markanızın neyi temsil etmesi gerektiğini bilmeli ve reklam kampanyasının şirketinizle entegre olması gerekmektedir. Elbette yenilikçi bir yaklaşımla hareket eden ajansların tercih edilmesi çok daha önemlidir.

Reklam ajansımız bu sektörde dikkat çeken çalışmalarıyla tanınmaktadır. Reklamcılık konusunda firmamızdan alacağınız hizmetler sayesinde bilinirliğinizi artırabilir ve hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın