fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Konya Reklam Ajansları

Konya Reklam Ajansları

Konya reklam ajansları, projelerinize uygun çalışmalar gerçekleştiren ve hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan birçok faktörü bir arada sunmaktadır. Ayrıca reklam ajanslarıyla işbirliği yapmadan önce birtakım araştırmaların tamamlanması gerekir. Özellikle de iş ve güvenlik kalitesi göz önünde bulundurularak doğru ajans ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Her şeyden önce reklam ajansları müşterilerine farklı şekillerde hizmet veren ticari ve bağımsız işletmelerdir. Bu hizmetler;

 • Reklamda verilecek olan mesajın yayınlanacağı medya kuruluşlarıyla fiyat görüşmesi gerçekleştirmek ve anlaşmaya varmak
 • İletişim tavsiyeleri sunmak
 • Pazarlama sürecinde müşterilerine yardımcı olmak
 • Radyo, sinema, televizyon, web sitesi ve benzeri teknikleri kullanarak reklamların basın yoluyla hedef kitleye ulaşmasını sağlamak olarak sıralanmaktadır.

Reklam Ajanslarının Ortak Özellikleri

Konya reklam ajansları bağımsız olarak çalışmaktadır. Bu nedenle müşterilerden ve tercih edilecek medya araçlarından bağımsız hareket edebilir. Buna ek olarak reklam ajanslarının uzman kişilerden oluştuğu unutulmamalıdır. Bir reklam ajansında sanat yönetmeni, satış uzmanı, medya ya da pazar stratejisti gibi farklı alanlarda hizmet veren uzman kişiler bulunmaktadır.

Reklam ajansları bir reklamın oluşumundan tüm kontrolüne kadar her ayrıntıdan sorumlu olan kurumlardır. Yani mesajın oluşturulması, içeriğin ne şekilde yönlendirileceği, medya seçimi ve yayınlanması gibi süreçleri yönetmektedir. Son olarak reklam ajansları çalışmalarında kendi adını kullansa bile daima müşterisi adına iş yapmaktadır.

Reklam Ajanslarının Sınıflandırılması

Reklam ajansları iki farklı kritere göre sınıflandırılmaktadır. İçinde bulundukları işin şekli ve sunulan hizmetlerin bütünü olarak ele alınan ajanslar tam hizmet veya isteye uygun hizmet vermektedir. O halde tam hizmet ajanslarının sunduğu çalışmalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Araştırma ve analiz sürecini tamamlamak
 • Medya ve pazarlama planlaması yapmak
 • Reklam çalışmalarını bölgesel, yerel ve ulusal boyutta hazırlamak
 • Hazırlanan çalışmaları yönetmek
 • Özgün tasarımlar oluşturmak
 • Grafik tasarımı gerçekleştirmek
 • Firma logosuyla bütünleştirilmiş bir kimlik çalışması yapmak
 • Medya yerleşimi
 • TV ve radyo için üretim yapmak

İsteğe uygun çalışan ajanslar ise günümüzde A La Carte ajans veya butik ajans olarak tanımlanmaktadır. Bu ajanslar sadece firma, kurum ya da bireylerin talep ettiği reklam çalışmalarını yapar. Örnek olarak, reklamların sadece TV ya da radyoda yayınlamasını sağlayan isteğe uygun çalışan ajanslar ayrıca medya satın alma hizmetleri de aktarabilir. Markalar için oldukça önemli bir partner olan reklam ajansları aslında iletişim türünden firmanızın stratejisine, performansınızdan daha pek çok faktöre kadar etkili ve başarılı çalışmalar sunmaya devam etmektedir.

Reklam ajansı olarak markanızı tanıtmak ve daha büyük kitlelere ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hizmet ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın