fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Dijital Ajans

Dijital Ajans

Dijital ajans, günümüzdeki reklam ajanslarından farklı olarak çalışmaktadır. İnternet üzerinden tüm platformlarda pazarlama çalışması yapan dijital ajansların birçok alanı kapsadığı bilinmektedir. Bu alanlar;

 • Web tasarım
 • Mobil uygulama ve geliştirme
 • Arama motoru reklamları
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Sosyal medya reklamları
 • Sosyal medya yönetimi
 • İçerik stratejisi
 • Pazarlama bütçesi yönetimi şeklinde sıralanmaktadır.

Dijital ajansların yaptığı faaliyetlerin tamamı performans olarak takip edilebilir. Dergi, televizyon veya gazete gibi platformlara verilen reklamların geri dönüşleri dolaylı olarak ölçülebilir ancak dijital ajanslarda geri dönüşler doğrudan kontrol edilmektedir. Bu sayede daha verimli çalışmalar için farklı stratejiler belirlenerek çalışmalar devam eder.

Dijital Ajansların Çalışma Prensibi

Dijital ajansların faaliyet konuları oldukça geniştir. Instagram ve Facebook reklam yönetimi, SEM yani arama motoru pazarlaması, web tasarım ve site trafik analizi başta olmak üzere sosyal medya yönetimi, SEO – arama motoru optimizasyonu, e-mail marketing ve content marketing gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

Dijital ajans ilk olarak hizmet vereceği firma ya da kişinin hedef kitlesini analiz eder. Ardından hedef kitlenin hangi platformlarda ne şekilde ve hangi saat aralıklarında vakit geçirdiğini raporlar. Yine hedef kitlenin en çok etkileşime girdiği mecraları belirleyen bu ajanslar son aşamada genel bir çalışma stratejisi çıkararak çalışmalara başlar. Bu ajanslar en doğru planı çıkarır ve uygulama aşamasında firmanın bütçesini verimli bir şekilde yönetir. Online platformlar için kullanılan reklamlarla beraber sosyal medya reklamlarının dönüşüm oranlarını da inceleyen dijital ajanslar, dönüşüm hedeflerinin yükselterek markanın tanınırlığını artırır. Bu sayede ziyaretçi artışı gerçeklemiş olur.

Doğru Dijital Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?

Dijital ajans seçimi her zaman önemlidir. Haliyle dijital pazarlama ajansı seçerken bazı soruları firmaya aktarmanız gerekecektir. Bu sorular ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Firmanız Google iş ortağı mı?
 • Ücretsiz olarak analiz sunuluyor mu?
 • Kurum referansları neler?
 • Resmi Google başarı hikayeleri var mı? Varsa paylaşılabilir mi?
 • Örnek projeler var mı?
 • Teklif sunmadan önce hedef soruluyor mu?
 • Hedefe uygun dijital pazarlama stratejisi çıkarılıyor mu?

Bu sorular, bir dijital ajans ile çalışmadan önce firmaya yönetilmelidir. Asıl hedefi satış ve trafiği artırmak olan bu ajansların ayrıca markaların bilinirliğini ön plana çıkarması gerekir. Pazarlama bütçesini en verimli şekilde kullanması gereken dijital ajansların kazanç ve zaman bakımından her zaman kapsamlı çalışmalar sunması şarttır.

Yukarıdaki hizmetleri özgün, kaliteli, profesyonel ve başarılı bir şekilde sunan dijital ajansımız, müşterilerden gelen tüm talepleri de kısa sürede karşılamaktadır. Vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilir ve size özel dijital çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın