fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Facebook Hedef Kitle İstatistikleri Analizi

Facebook Hedef Kitle İstatistikleri Analizi

Facebook Hedef Kitle İstatistikleri Analizi

Facebook, dünya üzerindeki en büyük ve en popüler sosyal mecradır. 2 milyarı aşkın kullanıcısıyla oldukça geniş bir ağa sahip olan Facebook, kişisel paylaşım amacıyla kullanılmanın yanı sıra markaların reklamlarını yapma amacı için de tercih edilmektedir. Bu nedenle e-ticaret sitenizin Facebook üzerinden bilinmesi de oldukça önemlidir. Bunu en sağlıklı şekilde yapmanızın yolu ise doğru kitlelere sesinizi duyurmaktır. Doğru kitleye ulaşmak, markanızın adını kısa sürede duyurmanızı kolaylaştırır.

Facebook hedef kitle istatistikleri, Google Analytics’te yapıldığı gibi Facebook üzerindeki bir araca bağlı olarak yapılmaktadır. Bu araç sayesinde ihtiyacımız olan, hitap ettiğimiz kitlenin bilgilerine ulaşmamız mümkündür.

Facebook hedef kitle istatistikleri üzerinden hangi bilgilere ulaşabilirim?

Facebook, reklam veren kullanıcıların ziyaret bilgilerine ulaşmamıza yardımcı olur. Konum bilgileri, demografik bilgiler, beğeniler, tıklanmalar gibi tüm detaylara ulaştırmakla birlikte oldukça değerli verileri bize sunar. Verdiğimiz reklamlarla ilgilenen ziyaretçilerin cinsiyeti, yaşı, hangi ürünlere daha fazla ilgi gösterdiği gibi etkenler pazarlama stratejimizi belirlememizde ve geliştirmemizde bize önemli derecede yol gösterir.

Facebook Hedef Kitle İstatistikleri Analizi Nasıl Yapılır?

Peki, pazarlama stratejimizi ve marka bilinirliğimizi önemli derecede etkileyen bu araçla Facebook hedef kitle istatistikleri nasıl yapılır?  Dilerseniz sırasıyla görelim.

Hedef kitlenizin genel özelliklerini belirleyin

Hitap ettiğiniz kitlenin:

  • Bulunduğu yaş aralığı nedir?
  • Medeni durumları nedir?
  • Yaşadıkları konum neresidir?
  • Çocukları var mıdır?
  • Hangi ürünlere daha fazla ilgi gösteriyorlar?
  • Hangi Facebook sayfalarına, etkinliklere ilgi gösteriyorlar?

Sorularının cevabını analiz etmek, dijital pazarlama stratejilerinizi geliştirmeniz ve kitlenizin özellikleri doğrultusunda onlar için doğru adımları atabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Tüm bu analizler neticesinde eğer erkeklere veya kadınlara yönelik ürün satıyorsanız müşterilerinizin genel özelliklerine bağlı olarak en fazla bulunan yaş grubuna göre kampanyalar düzenleyebilir, çalışmalarınızı o yaş grubuna ya da belirli ilgi durumlarına göre yapabilirsiniz. Bu yolla üründen çok kullanıcı odaklı bir strateji belirlemiş olursunuz. Kullanıcı odaklı pazarlama stratejisi belirlemek her yönden daha mantıklı bir adım olacaktır.

Paylaş

simge@seogezegeni.com

Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın