fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Facebook ve Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook ve Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook ve Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook ve Instagram reklam modelleri sosyal medyada aktif olarak gerçekleştirdiğimiz marka yönetiminin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Temel olarak sosyal medya yönetimi stratejimize uygun olarak gerçekleştireceğimiz sponsorlu reklam modelinin sosyal medyada bulunan ve hedef kitlemizi oluşturan kullanıcılara doğrudan ulaşmaktır. Facebook reklam modellerini kategorize ederken 3 ana başlık kullanmakta ve bu başlıkların altında reklam çeşitlerini oluşturmaktadır. Biz de yazımızda Facebook Business Manager’in kategorilerine uygun şekilde reklam modellerinden bahsedeceğiz.

Bilinirlik Reklamları;

Firmalar için marka bilinirliği ve erişimin hedeflendiği iki farklı sponsorlu reklam yöntemiyle lokasyon, yaş ve ilgi alanları gibi kriterleri optimize ederek makul bütçe ile maksimum sayıda erişim alabilirsiniz.

Kampanya stratejinizi en iyi şekilde aktaran bir gönderiyi (görsel veya video) ister uzunca bir süre aktif kalacak şekilde isterseniz de dar bir zamanda oldukça yoğun aralıklarla hedef kitlenize gösterme şansı yakalarken markanız için bilinirlik oluşturabilirsiniz.

Değerlendirme Reklamları;

Kullanıcıların aktif olarak sosyal sizle iletişim kurmalarını istediğiniz takdirde en uygun reklam modelleri değerlendirme içeren reklamlar olacaktır. Trafik içeren reklam modeli sayesinde gerçekleştirdiğiniz gönderi kullanıcıların doğrudan web sitenizi, uygulamanızı ve Messenger’ınızı ziyaret etmesine yönelik sonuçlar gerçekleştirecek ve bütçenizde bu doğrultuda değerlendirmeye alınacaktır. Etkileşim reklamlarıysa, öne çıkardığınız gönderiye daha fazla yorum beğeni- ifade paylaşım almanızı hedeflemektedir. Unutmayın, sosyal medyadaki imajınız için takipçi sayılarınız ve gönderilerinize reaksiyon veren aktif kullanıcı sayısı oldukça önemlidir ve bunu etkileşim reklamlarıyla sağlayabilirsiniz. Uygulama yüklemelerine yönelik reklam modeliyleyse uygun davranışları sergileyen kullanıcılara uygulamanızı yüklenmeye yönlendirecek tarzda reklamlar gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme reklam modellerinden bir diğeri olan video görüntülenmeleri erişim ve etkileşim reklamlarından farlı olarak video izleme alışkanlığı bulunduran kimselere videonuzu ne kadar süreyle ve kaç defa izletebileceğiniz konusunda size sonuçlar vermekte ve bunun karşılığında öngörülen bütçe üzerinden reklam harcamalarınızı gerçekleştirmektedir. Eğer optimize ettiğiniz özelliklere sahip Facebook ve Instagram kullanıcılarından isim, mail ve telefon numarası ve bunun gibi iletişim bilgilerine ihtiyaç duyuyorsanız Potansiyel Müşteri Bulma reklam modeline ihtiyaç duyabilirsiniz. Oluşturduğunuz kampanya sonunda elinizde oluşan bilgilerden son kullanıcılara doğrudan ulaşarak ürün ve hizmetlerinizi mail ve telefon yoluyla tanıtabilirsiniz. Son olarak mesaj reklam modeliyle son kullanıcıların gönderi altında bulunan Messenger veya whatsapp butonu sayesinde sizinle doğrudan yazışmasını sağlayabilirsiniz.

Dönüşüm Reklamları

Gerçekleştirdiğiniz reklamların size geri dönüşü doğrudan olsun istiyorsanız dönüşüm içeren reklamları kullanarak dönüşümler, katalog satışları ve mağaza ziyaretleri gibi sonuçlar elde edebilirsiniz. Dönüşüm reklamları aracılığıyla Facebook ve Instagram kanalıyla internet sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının web sitenizdeki satın alma hareketlerine ve işlem tamamlama oranına göre reklam bütçenizi yönetebilirsiniz. Katalog satışları reklamlarıyla ürün katologlarınız belli aralıklarla otomatik olarak kullanıcılara gösterilecektir. Mağaza ziyaretleri reklamlarıysa birden fazla şubeye sahip firmaların kendi bölgesindeki lokasyonunu kullanıcılara gösteren ve ziyaret amaçlayan reklam modelidir.

Tüm bu reklam modellerinin yanında elinizde bulunan müşteri telefon numaraları ve mail adreslerine yönelik doğrudan hedefleme içerek reklamlar oluşturabilir. Ayrıca piksel reklamlarıyla web sitenizi ziyaret eden Facebook ve Instagram kullanıcılarının sosyal medyada tekrar karşısına çıkabilirsiniz.

Bahsettiğimiz tüm bu reklam modellerinin doğru kullanımı için öncelikle kampanya stratejinizi ve oluşturacağınız reklamda tam olarak ne hedeflediğinizi doğru bir stratejiye dayandırmalısınız. Daha sonra hedef kitlenizin kimler olduğunu belirleyip ilgi alanları ve demografik bilgilerini optimize ederek markanız için en verimli reklam modelini oluşturabilirsiniz.

Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

berkut@seogezegeni.com

Sosyal Medya Yöneticisi

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın