fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Niçin AdWords Reklamları?

Niçin AdWords Reklamları?

Niçin AdWords Reklamları?

Bugünkü yazımızda niçin Google AdWords reklamları vermemiz gerektiği hakkında detaylı bir analiz yapacağız.

Niçin Google AdWords Reklamları Verilmelidir?

Çünkü;

 • Doğru kullanıldığında en düşük maliyetli reklam aracı
 • Direkt olarak potansiyel müşteriyi hedefleme
 • Sadece potansiyel müşteriler reklamınızla ilgilenirse ödeme yapma
 • Ürün veya hizmetinizle ilgilenen kişilerin tamamına erişim.

AdWords Nedir?

Senaryo 1

 • Örneğin; bir kişinin bilgisayarı arıza yaptı ve özel servis arıyor. Sizin bilgisayar servisiniz de bu kişinin bulunduğu adrese hizmet eden bir bölgede, ancak sizin gibi birçok firma da aynı kişiye bu konuda hizmet edebilir konumda, siz bu kişiyi müşteriye nasıl dönüştürebilirsiniz?
 • Google Reklamları ile bunu başarabilirsiniz hem de çok çok ucuza.
 • Potansiyel müşteri internette kendisine hizmet verebilecek bir servis arıyor ve google’da «bornova hp bilgisayar servisi» anahtar kelimesiyle arama yapıyor.
 • Karşısına çıkan sonuçlarda www.hpservisim.com en üstte, yani kişinin ilk baktığı konumda ve tam aradığı hizmeti verdiğini ifade eden bir metinle karşısına çıkıyor.
 • Kişi bu reklamda aradığı hizmeti veren servisi buluyor. Hem telefonuna hem de web sitesine artık erişebilir ve arıza tespiti için bilgisayarını servise gönderiyor.

Sonuç;

Artık bu kişi reklamını yaptığımız servisten bu hizmeti almaya başlıyor, dolayısıyla yeni bir müşteri oluyor.

Peki bu servis müşteriyi nasıl elde etti ve rakiplerine karşı nasıl fark yarattı?

 • Adwords reklamlarına günlük bir bütçe ayırıyoruz ve her bir anahtar kelime için belirli bir tıklama başına maliyeti belirliyoruz. Örneğin; günde 8TL ve tıklama başına 20 Kuruş.
 • Bu demek oluyor ki, reklamlarımız bir günde 8 Lirayı en fazla %20 aşabilir yani 9,6 TL günlük maliyetimiz olabilir. Reklamımızı gören bir kişi reklama tıklarsa günlük bütçemizden en fazla 20 Kuruşluk bir tutar düşer.
 • Bu harcamaya karşılık, başka hiçbir şekilde elde edemeyeceği bir rekabet avantajı kazanılmış oldu. Çünkü kişi rakiplerin normal arama sonuçlarını görmeden bizim web sitemize ve hizmetimize ulaştı. Bu uygulama reklamveren tarafından dilediği her anahtar kelime için gerçekleştirebilir.

SEO Gezegeni Yazı İçi

Google Reklamlarının Avantajları Nedir?

 • Sadece dilediğiniz kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Yalnızca reklamınızı gören bir kişi size maliyet oluşturmayacak, ancak reklamınızla ilgilenen kişi reklamınıza tıklarsa ödeme yaparsınız.
 • Marka bilinirliğinizi kolayca arttırabilirsiniz.
 • Rakiplerinizin her zaman önüne geçebilirsiniz, onların olmadığı yerde siz olursunuz.
 • Rakiplerinizden farkınızı, potansiyel müşterilerinize kolayca gösterebilirsiniz.
 • En Önemlisi Sizi Arayan Herkes Size Kolayca Ulaşabilir.

Reklam Vermezseniz!

Her gün insanlar ihtiyaç duyduğu nesnelere artık internetten arama yaparak buluyor. Bu hizmeti kullanmadığınızda sizi arayanlar size kolayca erişemeyecektir. Eğer zaten normal arama sonuçlarında çıkıyorum derseniz, siz normal arama sonuçlarında sadece web sitenizde geçen kelimelerle ve sürekli değişen sıralamalarla listeleniyorsunuz demektir. Bu durumda potansiyel müşterilere aradıkları hizmeti verdiğinizi anlatabilecek bir metinle değil Google’ın sitenizden aldığı bir yazı parçasıyla görünüyorsunuz demektir. En önemlisi bir rakibiniz bu anahtar kelimelerle, hatta firmanızın adını kullanarak reklam vererek sizden üstte yani kişinin ilk gördüğü yerde çıkabiliyor.

Peki SEO Gezegeni’nin Farkı Ne?

İnternet reklamcılığı ile ilgili Türkiye’de birçok firma bulunmaktadır. Ancak Google reklamlarında başarı için uzmanlık şart.

Bizimle çalışırsanız, Adwords sertifikalı uzmanlar hesabınızın yönetilmesini sağlayacak ve böylece Adwords reklamlarından maksimum performansı alabileceksiniz.

Bizim farkımız ne olacak derseniz; Google, kaliteli bir şekilde açılan ve yönetilen reklamlara yüksek kalite puanı vererek ödüllendirmektedir. Yüksek kalite puanı, maliyetinizin düşmesini ve çok daha uygun fiyata, doğru kişilere, doğru reklamları göstermenizi sağlayacaktır.

Paylaş

SEO & Digital Marketing Manager

onder@seogezegeni.com

Tüm dijital pazarlama süreçlerinde uzman olduğum "SEO, Google Ads, Instagram Reklamları, Facebook Reklamları, YouTube Reklamları" alanlarında kısaca hizmet verdiğim firmaya değer katacak tüm süreçlerde mükemmelliyetçi ve dönüşüm odaklı 360 derece çalışma tarzını prensip edinirim.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın