fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Dünya üzerinde son 200 yıldır trend bir meslek bulunuyor. İlk zamanlarda oldukça değişik yöntemler ile yapılan reklamcılık günümüzde tamamen dijital ortamlara kaymış durumda. 200 yıldır aktif olan bir meslek ile ilgili internet üzerinde çok fazla bilgi kirliliğinin olduğunu görüyoruz. Günümüzde matbaalar, reklam materyalleri üreten yerler bile kendilerini reklam ajansı olarak tanıtmaktadır. Oysa; bu alanda çalışmanın getirmiş olduğu birçok yükümlülük bulunmaktadır. Profesyonel reklamcılar çalıştığı işletmelerin marka bilinirliğini artırarak gelirlerinin yükselmelerini sağlar. Aynı zamanda ön pazar araştırmaları yaparak işletmelere atmaları gereken adımlar hakkında bilgi verir.

Reklam Ajanslarının Hizmetleri

  • Reklam ajansları başta billboard olmak üzere internet reklamları, sinema, televizyon, radyo kanallarından hangisi ile yapılacağına karar vererek reklamların yayılmasını sağlar.
  • Pazarlama konusunda müşterilerinin atması gereken adımlar hakkında bilgiler verir.
  • Müşterileri ile daima iletişim halinde olan ajanslar sürekli bilgilendirme ve tavsiyelerde bulunarak işletmenin marka bilinirliğini arttırır.
  • Reklamların uygun fiyatlarla yayınlanabilmesi için reklam kuruluşları ile iletişime geçerek özel teklifler alır.

Reklam Ajansı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Reklam ajansı; firmaların ve işletmelere potansiyel hedef kitlelerini reklamlar aracılığı ile sunan aracı kurumdur. Ajansların yapmış olduğu her iş çalıştıkları firmalara da büyük oranda etki etmektedir. Tüm aşamaları titizlikle yöneten ajanslar ekiplerinin bu doğrultuda özen ile seçmektedirler. Daima müşterilerinin adına çalışan reklam ajansları ortaya oldukça başarılı işlerin çıkmasını sağlamaktadır.

Reklam Ajanslarının İş Tanımı

Reklam ajansları ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de iş tanımlarıdır. Reklam ajansları; firmaların iletişim teknikleri ve saptayarak firma adına yaratıcı tasarım ve metinler üreterek bunların pazarlamasını yapan kuruluşlardır. İşletmelerin ihtiyaç duyduğu reklamları bütçeleri ile doğru orantıda olacak şekilde yapan kuruluşlar ortaya bir marka dahi çıkarabilmektedirler. Doğru zamanda doğru firma ile çalacaktır firmalar yaptırdıkları reklamların geri dönüşlerini çok kısa sürede alabilirler.

Reklam Ajanslarının İş Süreçleri

Reklam ajanslarının kapasiteleri alacakları işler ile doğru orantılı olmalıdır. Her reklam ajansının reklamın altından kalkamayacağını tahmin edebilirsiniz. Yüksek bütçeli reklamlar için bu alana yıllarını vermiş kurumsal firmalar ile çalışmak isteyebilirsiniz. Reklam ajansı kategorisinde kendisine kanıtlanmış kuruluşlar yeni bir çalışmaya başlamadan önce pazar araştırması yaparak hangi reklam modelleri üzerine çalışacağına karar verir.

Reklamlardan verim alabilmek için piyasa araştırmasının doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Reklam ajansları bu konuda sokağa dahi inebilir, hedef kitlenin belirlenebilmesi için anketler dahi uygulatabilir. Yapılan çalışmalardan elde edilen veriler reklam ajanslarının stratejilerini belirleyecektir. Elde edilen stratejilerden sonra devreye tasarım ekibi girerek hedef kitleye uygun reklam tasarımları yaptırılır. Reklam metni, slogan aslında en can alıcı noktalardan birisidir. Uygun tasarımların yapılmasından sonra reklamlar dijital de yapılacaksa platform seçimleri yapılarak reklamlar aktif hale getirilir. Bilboard reklamlarında ise tasarım matbaa aşamasından geçtikten sonra, aktif hale getirilir.

Tabii her reklam ajansı buna benzer kapsamlı işler yapamamaktadır. Reklam Ajansı’nın büyüklüğü, müşterinin beklentisi ve isteği reklamlar için harcanacak bütçenin toplam tutarı gibi etmenler yapılacak reklam çalışmasını şeklini belirlemektedir.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın