fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Dijital Ajans Ne Yapar?

Dijital Ajans Ne Yapar?

Reklamcılık sektörü geleneksel reklam ve dijital reklam olmak üzere ikiye ayrılmış durumdadır. Geleneksel reklamcılığı hepimiz tüm ayrıntıları ile biliyoruz. Ancak; son günlerde popülerleşmeye başlayan dijital reklamcılık üzerinde büyük bir gizem barındırmaktadır. Dijital Ajans; işletme ve firmaların internet üzerinde var olabilmelerini sağlayacak her türlü faaliyeti sunan kuruluşlardır.

Dijital Ajans kesinlikle basit yürünmesi gereken bir işlem değildir. İşletmelerin ihtiyaç duyduğu web tasarımı, dijital reklamlar, mobil uygulama tasarımı, SEM (Arama Motoru Reklamları), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sosyal medya reklamları, sosyal medya yönetimi gibi birçok hizmet Dijital Ajans tarafından yürütülmektedir.

Sadece bu özelliği bile dijital ajans ile reklam ajansı arasındaki büyük farkı gözler önüne sermektedir. Dijital ajanslar yaptıkları tüm çalışmalar sonrasında elde ettikleri performansları ölçebiliyorlar. Geleneksel reklamcılıkta reklamlar billboard, gazete, televizyon, radyo yine sınırlıydı. Dolayısıyla verilen reklamların geri dönüşümleri çok net ölçülemiyordu. Dijital reklamlarda ise verilen her reklamı sonucu rapor halinde sunulabiliyor. Bu gibi nedenler işletmeleri dijital reklam ve dijital ajanslara yönlendirmiş durumda.

Dijital Ajanslar Hangi Alanlarda Hizmet Verir?

Başta ülkemizdeki dijital ajanslar olmak üzere yurtdışında da bu hizmeti veren kuruluşların çözüm sunduğu alanlar;

 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SEM (Arama Motoru Pazarlaması)
 • Instagram & Facebook Reklam Yönetimi
 • Gogle Analytics Site Analizi
 • Web Tasarımı
 • Performans Yönetimi & Veri Analizi
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • İçerik Pazarlama
 • E-Mail Pazarlama

Dijital Ajanslar Nasıl Çalışır?

Dijital ajanslar; hizmet vereceği sektör ya da firmanın öncelikle hedef kitlesini ve iş modelini anlayarak işe başlar. Akabinde hedef kitlenin hangi saat aralığında internette vakit geçirdiğini, hangi sosyal platformda daha fazla yer aldığını tespit eder. Elde ettiği veriler sonrasında ilgili firma dijital pazarlama stratejisi oluşturur.

Planlar çıkarıldıktan sonra uygulama aşamasına geçilir. Firmanın bu işler için belirlemiş olduğu bütçeyi en iyi şekilde değerlendiren dijital ajanslar online reklamlardan elde ettiği verileri daha sonra inceler. Genelde satışını yükseltmek marka bilinirliği oluşturmak, web sitesi ziyaretçi sayısını arttırmak için dijital ajanslardan yardım alınır.

Dijital Ajans Seçimi Nasıl Olmalı?

İşletmeniz için dijital ajans seçiminde nelere dikkat edeceğinizi merak ediyorsanız bu konuda da bilgi vermek istiyoruz.

 • Seçeceğiniz dijital ajansın Google İş Ortağı olması gerekmektedir. Yapacağınız ön görüşmede Google Partners sertifikasının bulunup bulunmadığını sorun.
 • Daha önce büyük firma ve işletmeler ile çalışıp çalışmadıklarını sorun.
 • Daha önce çalıştıkları firmalar ile ilgili referanslar isteyin.
 • Google başarı hikayeleri bulunup bulunmadıklarını öğrenin.
 • Örnek projeler isteyerek hangi sonuçlar elde ettiklerini inceleyiniz.
 • Fiyat teklif edilmeden önce sunduğunuz hedefleri dinleyip dinlemediklerini analiz edin.
 • Hedefinize uygun yol haritası çıkarıp çıkarmadıklarına bakın.

Dijital Pazarlama konusunda birçok ajans olduğundan dolayı işlemleri büyük bir titizlikle yapmanızı öneririz. En önemlisi; ajanslar ile görüşmeden önce kendinize bir hedef belirleyin. Hizmet alma amacınızı önceden belirlediğiniz de yapacağınız görüşmelerin daha sağlıklı geçeceğini göreceksiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın