fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Google Partners Yenileniyor!

Google Partners Yenileniyor!

Google, iş ortaklarına yaptığı bilgilendirmede 2020 ortasında Partners programında değişikliğe gideceğini ve iş ortaklarıyla iletişime geçerek belirlediği eksiklikler doğrultusunda yeni bir program sunacağını duyurdu. Haziran 2020’nin sonuna kadar yürürlüğe girecek olan yeni Google Partner Rozeti kriterlerine göre birçok ajans iş ortaklığı ayrıcalığını kaybedecek. Haberin detaylarını aşağıda okumaya devam edebilirsiniz.

Google, aldığı dönüşler ve araştırmaları doğrultusunda iş ortaklarının daha fazla şeffaflık, destek, ayrıcalık, bilinirlik ve işletme ihtiyaçlarına dair daha ayrıntılı bir anlayış istediğini belirterek programına daha kullanışlı birçok özellik ekleyeceğini belirtti. İşte o özelliklerden bazıları:

Yeni partner rozeti

Google’ın verdiği bilgilere göre yeni partner rozetinde daha ileri düzey şartlar, daha fazla şeffaflık ve rozeti kazanmak için atılması gereken adımlarla ilgili daha fazla rehberlik sunulacak. Aynı zamanda Google reklamı yayınlayan ajanslar için Google Partner rozeti almak da zorlu hale gelecek.

Yeni durum ve ürün becerisi kategorileri

İşletme sahipleri için büyük avantaj sağlayacak bu özellik; kullanıcıların şirketlerinin öne çıkmasına yardımcı olacak, uzmanlık alanlarını sergilemelerini sağlayacak ve pazarda daha fazla ayrıcalık sağlayacak. Bildiğimiz gibi yakın zamana kadar pek çok reklam ajansı Google Partner rozeti aldığı için ayrıcalıklı bir durum olmaktan çıkmıştı. Yeni Google Partner Rozeti ile bu durum ortadan kalkmış olacak.

Yeni Google Partner Rozeti elde etmek için yapılması gerekenlerden bazıları

  • Artık Google iş ortağı olmak eskisine göre çok daha zor olacak
  • Google Ads’in belirlediği “Performans” kriterleri vardı. Performansın yeni iş ortağı rozeti almada rolü artmış olacak. Bunun için Google Ads’in reklam hesaplarında performans için yaptığı öneriler daha önemli hale gelmiş oluyor. Üstelik bu önerileri reddetmek partner rozeti için işe yaramayacak.
  • En önemli kriterlerden birisi de ajans müşteri merkezi hesabına bağlı son 90 günlük harcamanın 10 bin Amerikan dolarından 20 bin Amerikan dolarına çıkarılmış olması. Bu durumda büyük bütçeli müşteri hesabı yönetemeyen Google Partner rozetine sahip ajans yeni Google Partner rozeti
  • Yine en önemli kriterlerden birisi de sertifika sahibi kullanıcı sayısı olacak. Eksiden yalnızca 1 (bir) kişinin sertifika sahibi olması yeterliyken yeni rozet için şirkette çalışanların en az %50’si Skillshop’tan alınabilecek güncellenmiş Google Ads Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Alışveriş sertifikasına sahip olması gerekecek.
  • Sertifika demişken artık eskisinden farklı olarak da uzmanlık alanları ve ürün yeteneklerinin de değiştiğini söyleyebiliriz. Bu konuda henüz açıklama yapılmadı ama yakında bilgi verilecek.

Yeni program avantajları

Sunacağı avantajlar arasında yine işletme ihtiyaçlarına yönelik ve müşteri memnuniyetini arttırma becerisini destekleyici birçok fırsat da olacak.

Google ayrıca yaptığı bilgilendirmeye yeni rozet şartlarını uygulamadan önce hazırlanmaları için iş ortaklarına makul bir zaman vereceğini de ekliyor. Biz de bir Google Partner olarak bu güncellemeyi heyecanla bekliyoruz!

Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

SEO & Digital Marketing Manager

onder@seogezegeni.com

Tüm dijital pazarlama süreçlerinde uzman olduğum "SEO, Google Ads, Instagram Reklamları, Facebook Reklamları, YouTube Reklamları" alanlarında kısaca hizmet verdiğim firmaya değer katacak tüm süreçlerde mükemmelliyetçi ve dönüşüm odaklı 360 derece çalışma tarzını prensip edinirim.

1Yorum

Yorum Bırakın

Teklif Alın