fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Konya Web Tasarım

Konya Web Tasarım

Konya web tasarım çalışmalarında, metin ve görsellerden meydana gelen sayfa içeriklerinin, site ziyaretçilerine kaliteli bir şekilde sunulması sağlanır. Web tasarım projesi, site tasarımı ya da web sitesi yapımı olarak da adlandırılan bu hizmetler için ilk olarak bir projeye ihtiyaç duyulur. Marka, ürün, firma veya şahıslar, projenin ana konusu olabilir. Asıl amacı, projeyi internet ortamında tanıtmak ve işlevsel olarak kullanıcılara ulaştırmak olan web tasarım hizmetlerinin, kodlama ve düzenleme gibi farklı çalışmalarla sunulduğu bilinmektedir.

Web Tasarım Aşamaları

Konya web tasarım hizmetlerinde birçok aşama söz konusudur. Bunlar;

  • Proje belirleme
  • Kurumsal kimlik çalışmaları
  • Grafik tasarım çalışmaları
  • Sayfa kodlama
  • İçerik yönetim sisteminin entegre çalışmaları
  • Web sitenin test edilmesi
  • Web sitenin yayınlanması şeklindedir.

Proje Belirleme: Proje belirleme sürecinde tüm ihtiyaçlar kontrol edilir. Sitenin yapılma amacı başta olmak üzere bir kurum ya da kişiyi tanıtma gibi amaçlar analiz edildikten sonra rakip firmaların analizi gerçekleştirilir. Yine bu aşamada sayfa içeriklerinin neler olacağı da belirlenir.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları: Projenin hayata geçmeden önce yapılması gereken çalışmalardır. Firma logoları, kurumsal renklendirmeler ya da slogan gibi öğeler, bu çalışmanın temelini oluşturur.

Grafik Tasarım: Kurumsal kimlik çalışmalarının esas alındığı grafik tasarımda fotoğraf ve resim düzenleme programlarından faydalanılır. Sayfalarda tercih edilecek grafikler, resimler ve fotoğrafların doğru yerde kullanılmasını sağlamak için grafik tasarım çalışması gereklidir.

Sayfa Kodlama: Sayfa kodlama işlemleri ASP, Python, SQL, PHP, JavaScript, CSS ya da HTML gibi farklı diller kullanılarak tamamlanır. Bu kodlamalar arama motorlarının web sayfalarını görüntüleyebilmesi açısından önemlidir.

İçerik Yönetimi: Hazırlanacak web sayfalarına resim, metin, grafik, tablo ve benzer içeriklerin eklenmesini sağlayan yazılımların kullanıldığı aşamadır. İçerik yönetiminde CMS entegrasyonundan yararlanılır. Freelance tasarımcıların yanı sıra web tasarım Konya firmaları da bu süreci başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Test Aşaması: Web tasarım hizmetlerinin ne şekilde tamamlandığını görmek için test süreci başlatılır. Bu süreçte çalışmaların eksik – fazla olup olmadığı tespit edilir. Ayrıca teknik konulardaki eksiklikler de giderilir. Genelde metin ya da görsel odaklı içeriklerin kontrol edildiği test aşamasında sayfa açılış hızları, mobil cihazlardaki görünümler ve genel görsel durum hakkındaki tüm detaylara ulaşılır.

Sitenin Yayınlanması: Web tasarım sürecinin son aşamasıdır. Tüm bu süreçlerin ayrıntılı olarak ele alınması ve test çalışmalarından sonra sitenin yayınlanması gerekir. Hosting ve alan adı hizmeti de alındıktan sonra site haritası arama motorlarına gönderilir. İndeks alan web sitesi artık Google ziyaretçileri tarafından görüntülenmeye başlar.

O halde web tasarım konusunda her zaman kaliteli ve başarılı hizmetler sunan firmamıza ulaşarak tüm bu alanlar için destek alabilirsiniz. Her zaman profesyonel ve kurumsal bir bakış açısıyla web tasarım alanındaki gelişmeleri takip ediyor ve sizlere çok daha özgün çalışmalar sunmayı sürdürüyoruz.

Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın