fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, web sitesinde yer alan görsel, metin ve video içeriklerin web ziyaretçilerine belirli bir düzenle sunulması sürecidir.  Bir web sitesinin tasarlanması, yönetim panelinin kurulması ya da kullanıcı odaklı hale getirilmesi web tasarım çalışmalarının içine girer.

Web tasarım nedir, sorusunu tasarım çalışmalarının belirli bir amaç doğrultusunda gerçekleştirildiği ve yazılım desteğiyle hayata geçirilerek web sitesi üzerinde sergilendiği çalışmalardır, şeklinde de tanımlayabiliriz.

Bu tasarımlar kişi ya da işletmeleri tanıtabilmek için internet tarayıcılarında ziyaretçilere görüntülenecek şekilde özel olarak hazırlanır. Dijital ortamda hazırlanan tasarım çalışmaları internet tarayıcılarına uyumlu olabilmesi adına web tasarımcılar tarafından HTML diline çevrilmektedir.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarım, günümüzde kurumsallığını tamamlamak isteyen işletmeler için çok önemli bir adımdır. Marka haline gelmek isteyen işletmeler öncelikle web sitesi aracılığıyla dijital dünyada da yer almalıdır. Bu süreç sadece bir web sitesi açmak olarak düşünülmemelidir.

İnternet kullanıcılarına hitap etmek isteyen markalar web sitelerini kullanıcı deneyimine uygun bir şekilde tasarlamalıdır. Web sitelerinde zengin medya denetimi geliştiği için web tasarım çalışmaları da öne çıkmaya başladı.

İnsanlar salt metin içerik görmek yerine yüksek çözünürlükte görsel ve video içeriklere de ilgi gösteriyorlar.  Web sitenizde yer alan sayfaların hızı da ziyaretçileriniz için önemlidir. Burada devreye profesyonel web tasarım çalışmaları girer.  Markanızı daha geniş kitlelere ulaştırmak ve dijital pazarlama stratejilerinizi uygulayabilmek için web sitenizin tasarımına özenmelisiniz.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web tasarım çalışmalarıyla sitenizin kalitesini ortaya koyan bazı unsurlar vardır.  Web sitenizin kalitesini görsel tasarım yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi birçok unsur da etkilemektedir.

Web tasarım ajansları web siteniz için projelendirme, grafik tasarım, kodlama çalışmaları, CMS entegrasyonu, test süreci aşamalarıyla çalışmalarını tamamlar.  Web tasarım nedir, sorusunun diğer yanı da web sitenizin oluşturulma süreci akla gelebilir.

Şimdi web sitenizi oluştururken dikkat etmeniz gereken web tasarım unsurları konusunda bilgi verelim;

Düzen

Düzen, web sitenizde yer alan grafik ve metinlerin dikkat çekici, düzenli ve hedef kitlenin seviyesine uygun olmasını ifade eder.  Düzen sağlanan bir web tasarımda kullanıcıların web sitenizde kalma süresi artacaktır.

İçerik

Web sitenizde yer alacak görsel ve metin içerikler de önemlidir. Bu içerikler ürün ve hizmetlerinizi yansıtmalı, bilgilendirici olmalı, hedef kitlenin dikkatini çekmeli ve SEO uyumlu oluşturulmalıdır.  Hedef anahtar kelimelerinize odaklanılması da önemlidir.

Grafik

Web sitenizde yer alan logo, görsel, simge, video gibi tüm unsurların sayfalarınızın açılma hızını olumsuz etkileyecek şekilde optimize edilmesi gerekiyor.

Font

Web sitenizde kullanılan yazı tipi ve fontlar da önemlidir. Web tarayıcıları güvenli yazı tiplerini öncelikli olarak görüntülemektedir. Kabul gören, hedef kitlenizi üzmeyecek yazı fontları seçmeye çalışın.

Renkler

Web tasarımda renk seçimi tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Ancak sektörünüze uygun, kurumsal kimliğinizi ortaya çıkaracak renkler seçmelisiniz. Marka renklerini kullanmanız marka imajınızı arttırır. Ayrıca profesyonel web tasarım için en fazla iki renk kullanılmalıdır.

Web tasarım hizmeti almak ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bize yazabilirsiniz.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın