fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Lokal SEO

Lokal SEO çalışması, özellikle işletmelerinizin bulunduğu bölgede öne çıkabilmesi, hedeflenen kitleye ulaşabilmesi ve sadece hizmet verdiğiniz bölgede maksimum SEO verimi alabilmeniz için yapılır. SEO Gezegeni olarak Lokal SEO alanında işletmelerinizin yerelde daha başarılı bir şekilde var olabilmesi ve hedef kitleye daha etkili bir şekilde ulaşabilmesi için sizlere yardımcı oluyoruz.
q

Neden Lokal SEO

Lokal SEO günümüzde Google tarafından yapılan güncellemeler ile oldukça önemli hale gelmiş bir çalışma mantığıdır. Bu mantık doğrultusunda belli bir bölgede hizmet veren firmalar Lokal SEO ile daha etkili bir biçimde güçlenebilmektedir.

Google Artık aranma bölgelerine göre sonuçlar göstermeye başladığı için, Aranılan bölgede bulunan işletmelerin arasında lokal bir yarış ve rekabet görülür. Lokal SEO tam da bu aşamada işletmenin yerel bölümde daha etkili bir şekilde öne çıkması için yapılan çalışmalara verilen genel bir isimdir.

Lokal SEO büyük bir alanda faaliyet göstermektense, bölgesel bir çalışmayı benimsediği için başarı şansı oldukça yüksektir. Bunun temel sebebi yarışılacak rakiplerinin sayısının düşmesi olarak sayılabilir.

SEO Teklifi Alın
q
SEO Teklifi Alın
25

Teknik SEO Analizi

Web sitenizi tüm SEO araçlarını kullanarak teknik yönden analiz ediyoruz.

25

Link İnşası

Site içinde ve site dışında SEO puanını yükseltmek için profesyonel link inşası yapıyoruz.

25

İçerik Analizi

İçeriksel olarak sitenin SEO uyumluluğunu analiz edip eksiklikleri gideriyoruz.

25

Sıralama Takibi

Yaptığımız tüm çalışmaların sonucunu görmek için anlık sıralama takibi yapıyoruz.

SEO Hizmeti Çalışma Sürecimiz

SEO İncelemesi

İçerik İncelemesi

Rakip Analizi

Sıralama Analizi

Kayıt İşlemleri

Düzenli Raporlama

Profesyonel SEO Ajansı

Şimdi SEO Gezegeni'nden Teklif Alın!

Teklif İste
Merak Ettikleriniz

Lokal SEO’nun Uygulanma Yöntemleri

Lokal SEO’nun 3 adet uygulama yöntemi mevcuttur. Bunlardan 1’i de işinizi görebilirken, 3’ünün birden aktif olarak çalışması, işletmeleriniz için daha faydalı olacaktır.

  • Lokal SEO uygulama yöntemleri arasında ilk sırada Google Maps yer alır. İşletmelerin Google Maps’e kayıt olması ve gerekli bilgilerini girmesi oldukça önemlidir. Bölgesel aramalarda çok yüksek performans sergilemek için; adres, telefon, çalışma saatleri gibi birçok bilginin eksiksiz olarak girilmesi gerekir. Bu sayede bireyler arama motorlarından sizin hizmetlerinize dair aramalar yaptıklarında, sonuç sıralamasının en üstündeki haritalar bölümünde yer alacaktır. Bu da size geri dönüşlerin oldukça yükselmesi anlamına gelir.
  • Lokal SEO uygulamasında bilinen 2. Faydalı çalışma ise Bölgesel içeriklerdir. İşletmenizin bulunduğu ve hedeflediğiniz bölgeler ile alakalı içerikler üretmelisiniz.

Örneğin Taksim’de faaliyet gösteren bir işletme iseniz. Taksim ile ilgili içerikler üretmeli, hizmetlerinizden bahsetmelisiniz. Bunun yanı sıra birden fazla bölgede hizmet veriyorsanız, yine bu bölgeler ile alakalı da içerikler üretmek, Lokal SEO’nun başarıya ulaşabilmesi için oldukça önemlidir. Tabi ki burada ki dikkat edilmesi gereken en önemli husus içeriklerin özgün, akıcı, hatasız ve bilgilendirici olmasıdır. İçerikleri ister blog kısmında ister sayfa içlerinde yayınlayabilirsiniz.

  • Lokal SEO çalışmalarında 3. ve oldukça önemli olan çalışmalardan biri ise Firma rehberlerine kayıt olmaktır. Yerel veya ulusal fark etmeksizin farklı firma rehberlerine işletmenizi tüm bilgileri ile kayıt etmelisiniz. Kayıt aşmasında doğru ve güncel bilgilerin girilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede insanlar sizin bölgenizde arama motorları üzerinden bir hizmet arayışına girdiğinde, firma rehberlerinden sizlere ulaşabilir ve hizmet talep edebilir.

Lokal SEO konusunda üstteki 3 aşama tam anlamıyla doğru bir şekilde uygulandığında, büyük başarılar elde edilebilir. Tabi ki bu çalışmaları yapan kişinin veya kurumun uzmanlığına da bağlıdır. Bu sebeple gerçek bir başarı elde etmek için mutlaka işin uzmanı ile çalışmalısınız.

Lokal SEO’da SEO Gezegeni Farkını keşfedin

SEO Gezegeni diğer bütün hizmetlerinde olduğu gibi, Lokal SEO’da da ülkenin en büyük ve en nitelikli kurumu arasında yer alır. Özellikle spesifik ve kendine özgü çalışma prensipleri, inovatif yaklaşımı ve yenilikçi ufkuyla bu alanda başarı sağlamanız için sizin yanınızdadır.

Lokal SEO alanında başarılı binlerce referansa sahip olan SEO Gezegeni, bu alan da sizlere başarıyı vaat ediyor. Uzman kadrosu ve nitelikli elemanları sayesinde analiz aşamasından çalışma aşamasına kadar her konuda Lokal SEO alanında ki ihtiyaçlarınızı giderecektir.

Teklif Alın