fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Neden SEO Uyumlu Web Tasarım

SEO, web siteleri için oldukça önemli bir kavramdır. Organik olarak web sitesine hit alabilmek için yapılan çalışmaların bütününe verilen bir isim olan SEO, Search Engine Optimization sözcüğünün baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, web sitelerinin Google ve Yandex gibi arama motorları ile olan uyumlu çalışma oranını belirlemeye ve iyileştirmeye yarar. Yani web siteleriniz ne kadar SEO uyumlu ise, o kadar arama motorlarından yüksek verim alır.

q
Template

İhtiyaca göre güncel ve modern tema örneklerini bulup firmalara sunarız.

q
Yaratıcı Tasarım

Örnek temadan yola çıkarak yaratıcılığımızı kullanmaya başlarız.

q
Tasarım Geliştirme

Web tasarıma nihayet verip yeniden firmadan onay alırız.

q
Yazılım ve Final

Web yazılım programlamasını da yaparak siteyi canlıya alırız.

Şimdi SEO Gezegeni'nden Teklif Alın!

Teklif İste
Merak Ettikleriniz

SEO Uyumlu Web Tasarımının Faydaları

Bir web sitesinin SEO uyumlu olabilmesi için birden çok kriter vardır. Bu kriterler dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google için yapılabildiği gibi, Bing ve Yandex gibi 2. Sınıf arama motorları için de ayrı ayrı uygulanabilir. Fakat hepsinin özünde arama motorlarının genel olarak bir web sitesinden beklentileri sabittir.

Genel bir web sitesinin SEO uyumlu olabilmesi için;

 • Tasarımın özenli olması
 • Ana sayfa açılış hızının tatminkâr olması
 • Sayfalar arası geçişin hızlı olması
 • Ziyaretçilere faydalı içerikler sunması
 • Web sitesini tam anlamıyla ifade eden metinlere yer vermesi
 • Görsel medya öğelerinin yerleşimi ve boyutları
 • İç ve dış linklemelerin temizliği ve oranları
 • Kodlama oranları

Gibi birçok kriter vardır. Bu başlıca kriterler haricinde Web 2.0 standartlarına uygun olup olmadığı, mobil sürümünün yeterliliği ve varlığı yokluğu, Metalar, CSS ve Java kodları, dosya boyutları ve biçim etiketleri gibi hususlarda oldukça önem taşır.

SEO Uyumlu Web Sitesinin Temelleri

SEO Uyumlu bir web sitesinde uyumun temelini oluşturan etken kullanıcı deneyimidir.

Kısaca;

 • Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların rahatlığı
 • Aradığını bulabilmesi
 • Hızlı gezinebilmesi
 • Tüm script yada tema işlevlerinin çalışır olması
 • Ziyaretçinin fayda sağlayıp sağlayamadığı
 • Görsel olarak kullanıcıyı sıkmaması
 • Stabil şekilde çalışması

Gibi etkenler SEO uyumunun temelini oluşturur. Yukarıda bahsedilen teknik terimler de bu hususun tamamlayıcısıdır. Dolayısıyla ne kadar iyi bir web sitesi, o kadar SEO uyumunu da beraberinde getirir.

Eğer ziyaretçiler web sitenizde sorunsuz bir şekilde geziniyor ve imkân dahilinde her şeyi sorunsuz şekilde çözebiliyorsa web siteniz SEO uyumu konusunda başarılıdır.

SEO Uyumlu Web Sitesinin Avantajları

Eğer Web sitenizin SEO uyumu gayet makul bir derecedeyse arama motorlarının web sitenize bakış açısı da o denli olumlu olacaktır. Bu da arama motorlarından yapılan ilgili anahtar kelimeli aramalarda web sitenizin üst sıralarda ziyaretçilere gözükmesi anlamına gelir.

Bu sayede ziyaretçilerin sizin sitenizi tercih edip tıklaması ve gezinmesi, sizin hem müşteri ve ziyaretçi açısından kazançlı çıkmanızı sağlar.

SEO Gezegeni olarak tüm bunların bilincinde olarak, güncel kriterler ve arama motorlarının beklentilerini bilerek sizlere SEO uyumlu web tasarım hizmetini sunuyoruz.

Özellikle web sitelerinde ki dünya trendlerini takip ediyor, son güncellemeleri web sitelerinizde uyguluyor ve arama motorlarının bayılacağı derecede tasarımlar ortaya koyuyoruz. Talepleriniz doğrultusunda oluşturduğumuz binlerce web sitesi bugün en güzel sıralarda ziyaretçilerine hizmet verir konumdadır.

SEO Gezegeninden alacağınız SEO uyumlu web tasarımı hizmeti, amaçlarınız ve hedeflerinize rahatlıkla ulaşabilmeniz açısından en makulüdür. Sizlere web tasarım hizmetini en iyi şekilde sunabilmenin gurunu yaşıyoruz.

Teklif Alın