fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Online İtibar yönetimi aslında bir algıdır. Günümüzde artık internet günlük hayatın bir parçası haline geldi. Bireysel ya da kurumsal olarak herkes, web sitesi açabiliyor. Düşüncelerini bu şekilde serbestçe dile getirebiliyor. Online itibar yönetimi tam da bu nokta da devreye giriyor. Kişilerin internet ortamındaki tutumları, diğer firma sahiplerinin ya da diğer kişisel web sitesi sahiplerinin internet ortamında nasıl algılandığı yönetiliyor.

Online İtibar Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle web siteniz her zaman güncel olmalı. Her gün olmasa da haftada birkaç defa yeni içerikler yüklemek gerekir. Web siteniz için içerik son derece önemlidir. Bu güncellik ve doğru paylaşımlar, hedef kitleniz ile aranızda bir bağ olduğunu gösterir. Ayrıca web sitenizde yorum bölümünü de açık bırakarak, verdiğiniz hizmetin her zaman arkadasın olduğunuzu göstermeniz, size olan güvenin büyümesi için son derece önemlidir. Siteniz de yazılmış olumsuz bir yorum için sessiz kalmamak gerek. Bu markanız ve hizmetiniz için geri plana düşmeniz anlamına gelir.

Sitenizde isim olarak mutlaka kurumsal kimliğinizi kullanmak gerekir. Bu alandaki gereksiz bilgi ve detaylar, markanıza olan itibarın da büyümesini engelleyecektir. Yandex ya da Google gibi arama motorlarının haritalarına, açık adresinizi imleyebilirsiniz. Konumunuz ve iletişim bilgileriniz, hedef kitle için son derece önemlidir. Bu tarz bilgilerin boş ya da yanlış olması, sizlere ulaşmak isteyenlerin vazgeçmesine bile sebep olabilir. Ve birden çok hesabınız ya da web siteniz varsa, kurumsal olarak görülmezsiniz. Katıldığınız fuar, toplantı, iş yemekleri ya da referanslarınızı mutlaka web sitenizde de paylaşmalısınız. Bu markanızın daha güçlenmesine sebep olurken, firmanıza kurumsal bir kimlikte kazandıracaktır.

Online İtibar Yönetimi Ne İşe Yarar

İtibar yönetiminde en önemli kaynak analizdir. Veriler toplanır ve analiz edilir. Bu yüzden mutlaka verileriniz de güncel olması gerekmektedir. Yoksa bir analiz etmek çok da sağlıklı bir sonuç ortaya çıkarmayacaktır. Markanız için olumlu ya da olumsuz olan tüm  verilerin toplandığı bu analiz sonucunda, marka adınıza zarar verecek içerikler de bulunabilir. Bunların tespiti halinde, haberlerin kaldırılması yöntemine başvurulur. Ancak bu içeriklerin kaldırılması yeterli değildir. Bu algıyı ortadan kaldırmak için, bültenler, blog yazıları ya da video paylaşımları yaparak, dikkat çekici bilgiler ve konular paylaşılmalıdır. Online itibar yönetimi sürekli aktif olması gereken bir yöntemdir. Marka adına zarar verecek ufak bir haberin bile hemen tespit edilip kaldırılması gerekiyor. bu şekilde marka imajı zedelenmeden önlem anlamak sağlanır.

İtibar Yönetimi Alanında Yanınızdayız

Seo Gezegeni olarak firmamız, bu alanda da uzman kadrosu ile çalışmalar yapmaktadır. Marka kimliğiniz hakkında sürekli analizler toplayarak, olabilecek en ufak sorunları bile ortadan kaldırmak için detaylı bir şekilde veriler toplamaktadır. Marka itibarınızın inşasında önemli yere sahip kurumsal iletişim, itibar riski, sürdürülebilirlik, kurumsal sorumluluk, değişim yönetimi, kriz yönetimi gibi konularda çalışmalarımız mevcut. Şirketler, markalar itibar kazandıkça, şirket değerleri de yükseliyor. Firmanız için bu çıtayı her zaman üst seviye de ve doğru bir şekilde kullanmak için itibar yönetimi hizmetinden yararlanmalısınız. 2017 yılında kurulmuş olan şirketimiz, alanında uzman bir ekip ile hizmet vermektedir. Bu kısa zamanda ciddi anlamda referanslara sahip olan firmamız ile markanız daha da güçlü bir isme dönüşecektir.

Şimdi Teklif Alın!

Teklif İste
Teklif Alın