fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Facebook Hizmeti Nasıl Başladı? Amacı Neydi?

Facebook 2004 yılında Harward Üniversitesinden Mark Zuckerberg adlı öğrenci tarafından, üniversitedeki öğrencilerin birbiriyle haberleşmesi, bilgi alışverişinde bulunması için kurulmuştur. Daha sonra iki yıl içinde tüm ülkeye dağılmış geniş bir ağa sahip olmuş, benimsenmiştir. Öğrenciler önceleri okullarının eposta adresleriyle üye olabiliyordu. Daha sonraları liseler ve şirketler de üye olmaya başladı ve facebook için 13 yaş üstü sınırlaması getirildi. Facebook ismini  “paper facebooks” adlı formdan alır. Bu formu üniversitenin tüm çalışanların, öğrencilerin ve öğretmenlerin kendilerini tanıtmak için doldurduğu bir formdur. Facebook zamanla market ortamı da yaratmıştır. Kiralık, satılık eşyalar, evlerle beraber kullanıcıların birbirlerine ücretsiz satış ortamı yaratmasını sağlamıştır.
SEO Gezegeni Hizmetler

Facebook Kalıcı Olarak Hesap Silme İşlemi Sonunda Yaşanacaklar Nelerdir?

Facebook iletişim kurma, bilgi paylaşımında bulunma ve ücretsiz pazar sağlama gibi hizmetlerini sağlar. Ücretsiz üye olunduğu gibi kişiler istediği zaman facebook kalıcı hesap silme hizmetini de vermektedir.
  • Ancak facebook kalıcı hesap silme işlemini yapmak isteyenleri tekrar hesap açma isteme olasılığına karşı hesabı dondurma işlemini de yapmaktadır.
  • Hesabını tamamen kapatmak yani kalıcı olarak silmek isteyenlerin bir takım işlemler yapması gerekmektedir.
  • Üyelerin her ne olursa olsun silinme işlemi için 14 gün bekleme süresine kesinlikle uymaktan başka çareleri yoktur.
  • Unutulmaması gerekir ki facebook hesabındaki grupların yöneticisi olunsa bile facebook kalıcı hesap silme ile birlikte hepsi silineceği bilinmelidir.
  • Silinme gerçekleştiğinde geriye dönüş yoktur yani aynı hesabı açma şansı yoktur.
  • Ancak facebook kullanıcısı hesabını silse dahi arkadaşlarına ya da gruba gönderdiği iletiler onların sayfalarında silinmez kalır.
  • Hesap silindiğinde profil diğer üyelerce görülemez.
  • Ancak hesaba bağlı güncellemeler, videolar, fotoğraflar yedek sistemde tutulmaya devam eder. Bunların tamamen silinmesi için 90 gün gibi bir süre gerekir.
Facebook Kalıcı Olarak Hesap Silme

Facebook Kalıcı Olarak Hesap Silme

Facebook Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabı kalıcı olarak silinmek isteniyorsa facebook hesap silme linki kullanılabilir. Ancak basit olarak öncelikle hesaptaki tüm uygulamaların silinmesi gerekir. Eğer uygulamalar kapatılmazsa hesap kalıcı silinmez. Uygulamalar silinince yaklaşık 2 hafta hiçbir kullanımda bulunulmaması gerekir. Uygulamalar silindikten sonra hesabımı sil bağlantısının onaylanması gerekir. Facebook hesabı kalıcı olarak silinme işleminin tamamlanması için bir sonraki aşamada açılacak olan popup penceresinde hesabı kalıcı olarak il penceresinde facebook şifresi ve güvenlik kodunun girilmesi gerekir. Tüm bu işlemlerden sonra 2 hafta boyunca kesinlikle facebook sayfasının kullanılmaması gerekir. Eğer kullanılırsa hesap silme işlemi iptal edilmiş olur. Üyenin kalıcı hesap silme işleminden vazgeçtiği düşünülür. Facebook hesap silme linki tüm işlemleri her aşamada tek tek anlatır. Silme işlemi için facebook hesap silme linki kullanılabilir. Ancak tüm bu açıklamalar da yeterlidir.
Paylaş

berrin@seogezegeni.com

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın