fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

SEO Çalışmaları Önemli Midir?

SEO Çalışmaları Önemli Midir?

SEO Çalışmaları Önemli Midir?

Bilgi edinilmek istenen bir konu hakkındaki veriler veya bilgiler için genellikle Google arama motoru kullanılır. Bu arma da genellikle Google’un ilk sayfasında yapılır. İlk birkaç sıra incelenir en fazla ilk birkaç sayfaya bakılır. Diğer kalan sayfalar kullanıcılar tarafından değerlendirilmez. Bu nedenle, SEO önemlidir. İlk sayfada ve hatta ilk sırada olmazını sağlar. Bir web sayfasını daha iyi tanıtmak için arama motorlarının en üst listelerine taşımak gerekir. Bunu başarmak için SEO uygulamaları web sitesi geliştiricileri tarafından kullanılmalıdır. Sadece gerekli optimizasyon kurallarını kullanarak web sitenizi bir arama motorunun ilk sayfasına getirmek tek başına yeterli değildir. Web tasarımının etkili, iyi yapılandırılmış olması da önemlidir. SEO uyumlu web tasarım ilgili şirketin hizmet veya ürünlerini iyi tanıtması için kullanışlı ve önceliği vurgulayan, sayfayı ziyaret edene aradığını çabuk bulmayı sağlayan şekilde olmalıdır. Müşterilerin arama motorunda ilgili web sayfasını kolayca bulması çok önemlidir. Kullanıcı kullandığı tüm teknik donanımla siteye ulaşabilmelidir. Günümüzde çoğu kullanıcının cep telefonu aracılığıyla siteye ulaşması gibi. Ayrıca kullanıcıların yüzde seksene yakını arama motorlarında etkileşimli reklamları kullanarak da ürün ve hizmet aramaktadır. Web tasarımı şirket veya ürünlerin tanıtılmasında en etkili yollardan biridir. Bunu yaparken de yukarıda da değindiğimiz gibi web tasarım SEO uyumlu olmalıdır. Kısaca, arama motoru optimizasyonu (SEO) bir web sitesinin arama motorunun en üst sonuç listelerinde görünmesini sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

İlk olarak, SEO işleminin gerçekleştirileceği web sitesi için anahtar kelime analizi yapılmalıdır.  Anahtar kelimelerde, ürünler veya hizmetler hem kısa hem de uzun kelimeler olarak tanımlanmalıdır. Kullanıcılar ürün veya hizmete kolay ulaşım için uzun kelimeler kullanmaktadırlar. Örneğin güneş kremi yerine, elli faktörlü güneş keremi gibi. Çünkü Tek kelimede sonuç, diğer tercihlere sahip olandan daha fazladır. Buda arayıcıyı yoracak ve zamanını alacaktır. Sayfa içeriğinde tekrar tekrar aynı anahtar kelimeleri veya tanımları kullanarak, meta etiketler veya HTML alanı, Google tarafından spam olarak değerlendirilebilir. Web sitesinde başarı elde etmenin bir yolu da belirlenen anahtar kelimelerin nerede nasıl kullanılacağıdır. Örneğin sayfa başlık etiketinde meta tanımlamasında vb.

SEO Gezegeni Yazı İçi

Anahtar kelimelerin farklı sitillerde kalın, italik, altı çizgili biçimde sayfa içeriğinde kullanılması diğerlerine nazaran arama motorları için daha dikkat çekici olacaktır. En iyi anahtar kelime oranı % 3 ila 5 arasındadır. Bunların sayfa başlıklarında paragrafta ve sayfa sonlarında kullanımı avantajdır. Yine H1 etiketi sayfaları optimize etmekte kullanılan oldukça önemli bir etkendir. Sayfa başlıklarında kullanılması SEO için önemlidir. Diğer bir önemli nokta da, İleriki yazılarımızda detaylıca değineceğimiz, backlink konusudur.  Google, web sitesi için backlink verilmesini olumlu değerlendirmektedir.  Ancak  backlink alınan sitenin de benzer içerikte olması sonuç açısından oldukça önemlidir.

İzmir SEO uzmanı ekip üyelerini ajansımızda barındıran SEO şirketimizden SEO analizi isteyerek siz de web sitenizin SEO puanını öğrenebilir ve profesyonel bir çalışma ile nerelere gelebileceğini görebilirsiniz.

Paylaş

ercan@seogezegeni.com

Emekli Akademisyen, Paleoantropolog, Yrd. Doç... Arkeoloji ve sanat tarihi üzerine çalışmaları vardır. Çok sayıda kazıda yer almıştır. Farklı üniversitelerde akademisyenlik yaptıktan sonra emekli olmuştur. Akademik dünyada elde ettiği birikimi ve deneyimi uzun yıllardır dijital dünyadaki gelişmelere aktarmaktadır. Özellikle Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda çok sayıda web site analizi ve yapılması gerekenler hakkında kapsamlı raporlamaları çıkarmıştır. SEO Gezegeni firmasında SEO uzmanı ve analisti olarak görev almaktadır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın