fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Modelleri

Facebook’ta reklam vermeyi düşünüyor veya bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız ilk başta yapmanız gereken şey Facebook reklam modelleri konusunda bilgi sahibi olmak. Bu konuda size bir ön çalışma niyetinde anlaşılır bir çalışma hazırladık.
SEO Gezegeni Hizmetler

Sponsored Results (Sponsorlu Sonuçlar)

Sponsored Results’ı en basit şekilde anlatmak gerekirse; Facebook arama kutusunda yazdığınız kelimelerin sonucunda karşınıza çıkan sponsorlu arama sonucu diyebiliriz. Bir uygulama, sayfa arıyorsunuz mesela; liste olarak karşınıza çıkan uygulama veya sayfanın altında, o yugulama&sayfanın arama sonuçlarına reklam vermiş başkar bir uygulama ya da sayfayı görüyorsunuz. Yandaki örnekte göreceğiniz gibi, arama kutusuna Zynga yazdığınızda üstteki iki sonuç sponsorlu olarak karşınıza çıkıyor. Bu sonuçlar Zynga ile ilgili olmak zorunda da değil. Çünkü sponsorlu sonuçların hangi koşullarda gösterileceğine tamamen reklamveren karar veriyor. Yani Zynga yazdığınızda, karşınıza Comtalks’un Facebook sayfası da çıkabilir. Facebook’taki Sponsorlu Sonuçların, Adwords modelinden çok ciddi bir farkı var: O da sonuçları, anahtar kelimelere göre göstermiyor olması. Adwords’te anahtar kelimeler için bid veriyorsunuz. Facebook’ta ise bir uygulama ya da sayfa için bid veriyorsunuz. Eğer bid verdiğiniz uygulama ya da sayfa öyle ya da böyle arama sonuç listesinde görünmüyorsa, reklamınız da asla görünmez.

SEO Gezegeni Yazı İçi

Facebook Exchange Reklamları

Çerez izleme teknolojisi kullanılarak yapılabilen bu Facebook reklam modeli, Web sitenizi her hangi bir yolla daha önce ziyaret eden kullanıcıları Facebook‘ta tekrar yakalar ve sizin reklamlarınızı göstermeye başlar. Örneğin, bir kullanıcı web sitenizi ziyaret eder ve sitenizde ki bir ürünü, çantayı inceler ve daha sonra bir sebepten dolayı web sitenizden ürünü Satın Almadan ayrılır. İşte bu nokta da Facebook Exchange reklam modeli devreye girer ve ziyaretçinin daha önce inceledği aynı ürünü, çantayı Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder! Marka bilinirliği ve doğrudan satış için güçlü ve çok az ajansda yetkinliği bulunan bir özelliktir.

Facebook Mobil Reklamları

Reklam verenler artık Facebook sponsorlu gönderiler ve Mobil Uygulaması olanlar için Facebook Mobil Reklam hedeflemesini yeteneği ile Facebook mobil platformu kullanan kullanıcılara odaklanabilirsiniz.
Tüm Facebook Reklam Modelleri

Tüm Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklamlarının Önemli Özellikleri

 • Facebook Reklamlarınız için mobil cihaz kullanıcılarına gönderilerinizin reklamını ayrıca hedefleyebilirsiniz
 • iPhone veya Android App Store da yer alan uygulamalarınıza kullanıcıları doğrudan gönderebilirsiniz mobil uygulamalarınızın Tanıtımını yaparak indirme sayısını arttırın
 • Mobil cihazlar günün ofis veya pc dışında kalan tüm zamanlarında kullanılan en büyük platformdur

Tüm Facebook Reklam Modelleri

 • Gönderi öne çıkarmayı sağlayan sponsorlu içerik reklamları
 • Dönüşüm elde etmeye yönelik reklamlar
 • Marka bilinirliğini artırmaya yarayan Facebook reklamları
 • İşletme yakınındaki kişilere erişmeyi sağlayan lokasyon bazlı reklamlar
 • İnternet sitesi tıklamaları elde etmeye yarayan Facebook reklamları
 • Uygulama etkileşimi artırma ve uygulama indirtme reklamları
 • Mobil uygulama yükleme reklamları
 • Sayfa tanıtımı ve beğeni reklamları
 • İnsanların mağazalarınızı ziyaret etmesini sağlayan reklamlar
 • Potansiyel müşteri toplamaya yarayan reklamlar
 • Teklif içerek reklamlar
 • Video görüntülemeleri elde etmeye yarayan reklamlar
 • Bir ürün kataloğunun tanıtımını içeren reklamlar
 • Etkinlik tanıtımı ve katılım saplayıcı reklamlar
Facebook reklam modelleri içerisinden çoğunu aynı zamanda Instagram’da da kullanmak mümkündür. Ayrıca sadece Instagram’da kullanılıp Facebook’ta kullanılamayan reklamlar da vardır.
Facebook Audience Network

Facebook Audience Network

Facebook Reklam Alanları

Bunlarla birlikte reklam verirken kullanılacak pek çok alan bulunmaktadır. Yeni reklam alanları olarak Facebook Messanger ve Audience Network reklam alanlarına özellikle bakmanızı öneririz.
Paylaş
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/seogezegeni/domains/seogezegeni.com/public_html/wp-content/themes/sg/framework/lib/mkd.functions.inc on line 291

SEO & Digital Marketing Manager

onder@seogezegeni.com

Tüm dijital pazarlama süreçlerinde uzman olduğum "SEO, Google Ads, Instagram Reklamları, Facebook Reklamları, YouTube Reklamları" alanlarında kısaca hizmet verdiğim firmaya değer katacak tüm süreçlerde mükemmelliyetçi ve dönüşüm odaklı 360 derece çalışma tarzını prensip edinirim.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın