fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Markalar İçin Etkili LinkedIn Kullanımı

Markalar İçin Etkili LinkedIn Kullanımı

İş dünyasının en profesyonel ve kurumsal dijital iş ağı platformlarından biri olan LinkedIn, kişisel kullanıcıların yanı sıra kurumsal kullanıcıları da özgün ve etkileyici içerikler üretme konusunda birbirleriyle yarışır hale getirdi. Araştırmalar, LinkedIn üyelerinin %50’sinin LinkedIn’de bağlantı kurduğu markalardan etkilenme ve alım yapmalarının daha mümkün olduğunu gösteriyor.  Bu durumda markaların LinkedIn hesaplarını yönetme şekillerinin, nasıl ve ne sıklıkla paylaşımlar yapmalarının ve hedeflerine uygun stratejilerle yol almalarının; marka değerleri açısından ne kadar önem taşıdığını gösteriyor.

 

İlk olarak markaların hedef kitlelerine uygun içerikler paylaşmaları, yarışmalar düzenleme, makale paylaşma gibi kitlelerini harekete geçirecek adımlar atmaları ve bu sayede potansiyel hedef kitlelerini etki alanları içerisinde tutmaları gerekir. Bu, etkili LinkedIn kullanımı konusunda atılacak en önemli adımlardan biridir. Etkili bir sosyal medya pazarlama stratejisinde, basit iş ilanı ve iş tanımlarının ötesinde, takipçilerle iletişim kurulabilecek özgün ve etkili içeriklerin paylaşılması etkili olmaktadır.

 

Pazarlamadaki en etkili kısımlardan biri olan ölçümleme aşamasını, sayfa analizlerini kontrol ederek gerçekleştirmek, hesabın etkisini ve sonuçları görebilmek için markalara önemli bir fırsat sunmaktadır.

Hitap edilen kitleye uygun olarak belirlenen doğru zamanlarda ve doğru etiketlerle aktif bir varlık sergileyecek doğru planlar yapmaları kitleyi ilgi odağında tutmak için önemli bir adım olacaktır.

 

LinkedIn, markaların hedef kitle ile etkileşimi açısından etkili bir platform olmakla beraber, reklam vererek ve doğru hedeflemeyle yalnızca ilgili kitleye kendilerini gösterme fırsatı sunar. LinkedIn reklamları sayesinde hedef kitleyi unvan, kariyer geçmişi ve konum kriterleri ile belirleyerek daha etkili bir süreç yaşatır.

 

LinkedIn Reklam Modelleri

 

  • Linkedin Text Ads (Metin Reklamları)
  • Linkedin Display Ads (Display Reklamları)
  • Linkedin Sponsored InMail (Sponsorlu LinkedIn Mailleri)
  • Linkedin Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları)

 

Dünya çapında, bilgisayar yazılımından otomobile, kişisel bakımdan enerji sanayisine kadar birçok sektörün içerisinde yer aldığı LinkedIn, ulaşılabilirlik ve tanınırlık açısından etkili bir iletişim ağı oluşturuyor. Etkili LinkedIn kullanımı için markalar, yukarıda bahsedilen yöntemlerle ilerleyip etkili bir LinkedIn hesabına sahip olarak, marka değerine katkı sağlamanın ve bağlı bir tüketici kitlesi oluşturmanın yanı sıra nitelikli çalışanın tercih edebileceği ve çalışmak isteyeceği bir marka olma özelliğine de sahip olur.

Paylaş

Gokcen@seogezegeni.com

Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın