fbpx

 

logo

Firmamızdan vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler konusunda detaylı analiz ve teklif alabilirsiniz. Ayrıca dijital dünyadaki diğer talepleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

SEO

Google AdWords Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi

Web Tasarım

Dijital Pazarlama

Çekinmeden Bize Ulaşabilirsiniz


Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bize ulaşın. Ücretsiz analiz yapmak veya teklif vermek bizim işimizin bir parçasıdır.

0555 162 62 11

info@seogezegeni.com

Bayraklı/İZMİR ve Maslak/İSTANBUL Ofislerimizde sizlere hizmet vermekteyiz.

0555 162 62 11

Bayraklı/İZMİR & Maslak/İSTANBUL

Top

Google Reklam Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Reklam Ayarları Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlamanın En etkili ve en ucuz yöntemlerinden bir tanesi de Google reklamlarıdır. Televizyon, radyo, dergi gibi mecralara ödeyeceğiniz reklam ücretinin onda birini Google reklamlara kullandığınızda daha fazla ve daha etkili bir kitle edilmiş olursunuz. Ancak; Google reklamlarında kendine özel bazı ipuçları bulunmaktadır. Doğru stratejiler ile reklam verdiğinizde az bütçeyle daha daha çok geri dönüşümler alabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde bizler Google reklam ayarları nasıl yapılır? hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Eğer verdiğimiz bilgilerin yeterli gelmez ise bu konuda uzman olan kişilerden kesinlikle destek almanızı öneririz.

Google Adwords Kampanya Oluşturma

Bir ürün ya da hizmete sahipsiniz. Pazarlama konusunda dijital pazarlamadan destek almak istiyorsanız Google tam sizler için biçilmiş bir kaftandır. Sektörünüzde bulunan diğer işletmelerle rekabet edebileceğiniz en iyi platformlardan birisi olan Google Reklamlar marka bilinirliği oluşturduğu gibi satışlardan elde edeceğiniz kar oranı da yükseltmektedir. Google Ads üzerinden kendinize reklam hesabı oluşturabilir, oluşturduğunuz reklam hesabı üzerinden reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Google Ads Kampanya ve Reklam Oluşturma

Google reklam ayarları nasıl yapılır sorunuzun yanıtı işte tam buradan itibaren başlıyor. Google üzerinden istediğiniz bütçe ile reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Reklam vermeden önce geri dönüşümün yüksek olmasını istiyorsanız aşağıdaki ayarlamaları Kesinlikle doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Hedef kitlenizi;

  • Eğitimi
  • Cinsiyeti
  • Yaş Aralığı
  • Bulunduğu Konum
  • İlgi Alanları

Ayarlamaları yaparak oluşturabilirsiniz. Hedef kitlesi oluşturmadan kesinlikle reklam çalışmaları da başlamanız gerekiyor. Aksi halde verdiğiniz reklamdan alakasız geri dönüşler alabilir, tüm sermayenin yok oluşunu izleyebilirsiniz. Hedef kitle seçiminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız;

Google Ads reklam paneline giriş yaptıktan sonra “Kampanyalar” bölümünü göreceksiniz. Kampanyalar bölümüne girdikten sonra karşınıza çıkar seçenekler içerisinden kendinize en uygun olanı seçin.

Örneğin sektörünüzdeki herkes arama ağı reklamı verdiğini varsayalım. Arama ağı reklam alanı seçtikten sonra sizlerden kampanya ayarları yapmanız istenecektir. İşte bu aşamada yukarıda belirtmiş olduğumuz hedef kitle ayarlarını yaparak reklam ayarları oluşturmanız gerekiyor. Reklam ayarlarında bir yanlışlık ya da yanlış veri girmeniz durumunda tamamen alakasız bir kitle ile karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.

Google reklam ayarları yapma konusunda sorun yaşıyor ya da bir türlü istediğiniz verimi alamıyorsanız bir uzmandan estek almanızı öneririz. Google Ads uzmanları, minimum bütçe ile maksimum verim alma konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Paylaş

info@seogezegeni.com

SEO Gezegeni, firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya ve Web Tasarım alanlarında hizmet veren bir dijital ajanstır.

Yorum yok

Yorum Bırakın

Teklif Alın